piątek, 19 sierpnia 2016

Mix kart do gry Piotruś - Jej Wysokość Zosia, Reksio, Pingwiny, Kubuś Puchatek, Bajki, Pirat Jack, Samochody, Tomek i Przyjaciele, Kraina Lodu, Godziny, Świnka Peppa

Jakiś czas temu pokazywałam Wam mix domin, które miałam w domu, a jeszcze Wam ich nie pokazywałam. Z racji tego, ze nowych zestawów do gry w Piotrusia miałam aż 11 postanowiłam dodać je wszystkie w jednym wpisie.

Zasady gry - karty tasujemy, rozdajemy wszystkie uczestnikom rozgrywki. Gracze biorą kartę po jednej kolejce od gracza z lewej strony. Gdy mają parę, odkładają ją na stół. Przegrywa osoba, która zostanie z kartą nr 13 - zostaje ona Piotrusiem.

JEJ WYSOKOŚĆ ZOSIA - Karty są różne pod względem rysunków, więc parę łączymy po znaczku w lewym górnym rogu. Jest to pewne zagmatwanie, jednak dzięki temu zabiegowi dziecko może oglądać aż 25 różnych oblicz Zosi.
REKSIO - Karty są słabszej jakości, nie bardzo mi odpowiadają pod względem wykonania. Kart mamy razem 26, więc możemy grać w Piotrusia i w Memory, co uważam za duży plus. Mi akurat trafiło się bardzo rozklejone pudełko :/PINGWINY - Karty są starannie wykonane i tak jak w przypadku Reksia można grać zarówno w Piotrusia, jak i Memory, co uważam za spore ułatwienie, bo mamy dwie gry w jednej cenie.KUBUŚ PUCHATEK - Moja ulubiona talia. Obrazki są naprawdę śliczne, wyraziste, karty dobrej jakości. Nie pamiętam ile kosztowały, chyba były kilka złotych droższe, jednak warto zwrócić na nie baczniejszą uwagę.BAJKI - Kupiłam w Kauflandzie chyba za 3 złote, to już maksymalnie. Akurat była jakaś promocja. Są naprawdę śliczne, bajkowe, pastelowe. Moje ulubione na równi z Kubusiem Puchatkiem.PIRAT JACK -  Swego czasu prezentowałam Wam domino z tym bohaterem, więc skusiłam się też na karty do gry w Piotrusia. Karty mają te same obrazki, więc łatwiej dobiera się pary. Bardzo wyraziste ilustracje.SAMOCHODY - Kupione w promocji w księgarni stacjonarnej Świat Książki chyba za 3 złote. Skusiłam się na nie spontanicznie, jednak bardzo mi się podobają. Lubię produkty marki Trefl, bo są zawsze starannie wykonane.TOMEK I PRZYJACIELE - Niby bardziej chłopięca animacja, jednak jestem zdania, ze dziewczynkom też może się spodobać. Przeznaczone tylko do gry w Piotrusia. Całkiem ładne, wyraziste ilustracje.
KRAINA LODU - Motyw jest obecnie na topie, więc też skusiłam się na tę talię. Jak widzicie, nie wszystkie pary mają jednakowe ilustracje, jednak są one w jakiś sposób ze sobą spójne. Ładne obrazki, dobre wykonanie.
GODZINY - Nie sądziłam, że ta talia aż tak mi się spodoba. Myślałam, ze np. 12 będzie tylko w południe, a na 24 kartach autorzy zawarli cały dzień, np. 1 w nocy i 1 po południu (13). Super!
ŚWINKA PEPPA - Ilustracje są ładne, karty dobrej jakości. Ilustracje w poszczególnych dwójkach się różnią, więc trzeba zgadywać po znaczku w lewym górnym rogu, co może być małym utrudnieniem.
Karty biorą udział w wyzwaniu


4 komentarze:

 1. Śliczne karty :) bardzo kolorowe i są świetne obrazki. Idealne do spędzenia czasu z dzieckiem :)
  Mi najbardziej podobają się te z Kubusiem Puchatkiem :) uwielbiam tego misiaka i oczywiście jego przyjaciół :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  http://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, jakie kolorowe te karty. Kubuś Puchatek to mój faworyt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się podobaj te ze zdychającym królikiem :D w sensie tym zielonkawym *.*

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne karty. Bardzo ładne i kolorowe.

  OdpowiedzUsuń