środa, 24 sierpnia 2016

,,Maks podejmuje wyzwania" Katarzyna Zychla

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 40
Półka: posiadam
Do kupienia: Tania Książka

Serię o Maksie i Zuzi przeczytałam w całości. Bardzo więc ucieszyłam się, gdy zauważyłam w zapowiedziach najnowszą część pt. ,,Maks podejmuje wyzwania" autorstwa Katarzyny Zychli.

Książeczka jak zwykle składa się z trzech historyjek. Pierwsza opowiada o występach zwierzątek w cyrku i o tym, że każdy jest dobry w jakiejś dziedzinie. Druga to urodziny Zuzi i zwrócenie uwagi na pracowitość mrówek, które warto naśladować. Trzecia część opowiada o konkursie z rymami. Jej przesłaniem  jest to, że choć bardzo się staramy to nie zawsze zdobędziemy pierwsze miejsce.

Seria została wydana w formie małego zeszytu, książeczki są cienkie, mają dość dużą, momentami kolorową czcionkę i śliczne bajkowe ilustracje. To właśnie chociażby dla tych ostatnich warto zaopatrzyć się w ten cykl. Jego niewątpliwym atutem są przesłania. Na rynku ukazało się także kilka w całości kartonowych książeczek dla najmłodszych z opowiadaniami, które możemy spotkać w  ,,miękkim" wydaniu.

,,Maks podejmuje wyzwania" to kolejna wspaniała bajka z serii o hipciach. Bardzo cenię sobie ten cykl za prostotę wypowiedzi i prawdy życiowe, które przydadzą nam się w każdym wieku. Jeśli jeszcze nie znacie Maksa i Zuzi, koniecznie to zmieńcie.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 
Książka bierze udział w wyzwaniu

3 komentarze:

 1. Ciekawa notka, recenzja. Bajka akurat nie dla mnie, haha, ale miło było zajrzeć do Ciebie.

  zapraszam na Polecam GoodBook http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję, że już wkrótce będę kupować książki dla dzieci, które polecasz :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam ale chętnie poznam. Lubię taki prosty styl.

  OdpowiedzUsuń