środa, 31 sierpnia 2016

,,Król Lew" Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 28
Półka: posiadam
Do kupienia: Kiosk

,,Król lew" to historia, którą znam od dziecka. Najbardziej w pamięci utkwiła mi jej ekranizacja jeszcze na płycie wideo. Gdy zobaczyłam w kiosku nowe wydanie tej bajki za 1,90 zł, nie mogłam się oprzeć.

Mufasa był dzielnym królem. Jego brat Skaza chciał przejąć po nim rządy. Gdy jednak królowi urodził się syn, wiedział, że może nie spełnić swojego marzenia. Za wszelką cenę postanowił doprowadzić do śmierci Simby...

Książka została wydana bardzo starannie, w pozłacanej oprawie. Ilustracje są bardzo naturalne, matowe, doskonale współgrają z opisywaną historią. Język jest bardzo prosty, dostosowany już do najmłodszych czytelników. Bardzo podoba mi się, że taka kolekcja powstała. Niestety, z przyczyn finansowych, nie będę jej raczej prenumerować.

,,Król lew" w wykonaniu Małgorzaty Strzałkowskiej to przystępnie opowiedziana historia o tym, do czego może doprowadzić zazdrość i zadawnione urazy. Myślę, że za tę cenę warto skusić się chociaż na pierwszy tom, tym bardziej, że została do niego dołączona papierowa gra planszowa.

Moja ocena: 5,5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu
5 komentarzy:

 1. oj ale piękne zdjęcia sa w tej książeczce :) powoli już nie mogę doczekać się momentu, w którym swoim maluchom będę mogła kupować takie propozycje. Król lew <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ah Król Lew... stara już jestem, a i tak jak przypominam sobie śmierć Mufasy to łezka kręci się w oku...

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne wydanie i rewelacyjna cena :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obrazki niczym z filmu i niska cena, to wszystko zachęca ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń