niedziela, 3 lipca 2016

,,Żubr Pompik. Zapach wiosny", ,,Żubr Pompik. Letni zmierzch" Tomasz SamojlikWydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 56
Półka: posiadam
Do kupienia: Media Rodzina

,,Żubr Pompik" to seria autorstwa Tomasza Samojlika, doktora nauk biologicznych, który w wolnych chwilach zajmuje się pisaniem książek dla dzieci i młodzieży oraz rysowaniem komiksów.

Obie części - ,,Zapach wiosny" i ,,Letni zmierzch" opowiadają o przyrodzie i zwierzętach, które otaczają rodzinę żubrów - rodziców oraz ich dzieci - Pompika i Polinkę. Cała fabuła jest przedstawiona na zasadzie odkrywania przez maluchy nowych miejsc i poznawania nowych leśnych stworzeń. Nie mam pojęcia dlaczego, ale obie książeczki kończą się rozdziałem/dwoma zimy. Moim zdaniem, jest to niepotrzebne zamieszanie, skoro książeczka opowiada o wiośnie/lecie.

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam te książeczki i rozpoczęłam lekturę pierwszej z nich, nie byłam do nich specjalnie przekonana. Z każdym kolejnym rozdziałem jednak nabierałam do serii coraz większego zaufania i z czystym sercem muszę przyznać, że ,,Letni zmierzch" zawładnął moim sercem. Pompik jest pocieszny, ale to Polinka sprawia, że wciąż chce się poznawać ich dalsze przygody.

Książeczka ma dość mało, ale bardzo kolorowych, ilustracji. Tekst jest w dwóch kolumnach, ma dość dużą czcionkę. Czyta się w miarę szybko. Z racji tego, że książki są raczej prostokątne może być problem z rozłożeniem ich na szerokość przy nocnym czytaniu dziecku, gdyż zajmują sporo miejsca.

,,Żubr Pompik" to seria, którą mogę polecić wszystkim rodzicom dzieci, które interesują się przyrodą i chcą poczytać o małych rezolutnych żubrach. Nie można tutaj narzekać na nudę, a dodatkowo ,,Letni zmierzch" ma co najmniej cztery uniwersalne przesłania. Jeśli miałabym polecić Wam tylko jedną książeczkę - wybrałabym tę o lecie, bo bardziej mnie przekonuje.

Moja ocena: 4,5/6

,,Zapach wiosny",,Letni zmierzch"Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


Książki biorą udział w wyzwaniu4 komentarze:

 1. Dla dzieci lubiących przyrodę to na pewno nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ilustracje niezbyt mnie zachwycają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żubr taki polski :P Ciekawe historie dla dzieciaków ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń