poniedziałek, 25 lipca 2016

,,Wybierz mnie" Abbi Glines

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 384
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Kilka dni temu prezentowałam Wam inną serię autorki i jej ,,Byłaś moja". Dziś zapraszam na drugi tom innej serii - kontynuację ,,Oddychaj mną".

Głównymi bohaterami książki są Marcus i Cage, współlokatorzy oraz Low, dziewczyna, która swoje już w życiu przeżyła i jedyną osobą, na której zawsze może polegać jest drugi z chłopaków. Nie zmienia to jednak faktu, że to Marcus zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia i nie przyjmuje do wiadomości, że Cage tak łatwo nie odpuści. Kogo wybierze Low?

Pierwszy tom tej serii podobał mi się bardzo średnio i obawiałam się, że w dalszej części czeka mnie powtórka z rozrywki. Na moje szczęście, nic takiego nie miało miejsca i ,,Wybierz mnie" bardzo mi się podobało, choć praktycznie od początku możemy spodziewać się jej zakończenia. Żeby nie było jednak tak prosto, po drodze czeka nas kilka komplikacji i rzekomej zmiany uczuć. Wątek z kochankiem wydał mi się bardzo przewidywalny. Praktycznie od połowy książki można domyślać się jego zakończenia.

Mimo wszystko, publikację przeczytałam w niecałe 3 godziny, gdyż naprawdę mnie wciągnęła. To chyba najszybciej przeczytana przeze mnie powieść autorki. Nieco w niej opisów seksu i stosunków, znajomość bohaterów weszła na wyższy poziom, jednak wszystko jest wyważone i ze smakiem. Podobały mi się tajemnice Low, mam nadzieję, że wątek Cage'a zostanie rozwinięty w przyszłości, bo bardzo chciałabym też poznać jego przeszłość.

Pozycja przeznaczona jest raczej dla nastoletnich czytelników. Nie ma w niej nic gorszącego pod względem opisów intymnych stosunków. Ksiązka tak naprawdę opowiada o miłości Marcusa i Low, dwójki młodych ludzi po przejściach, którzy muszą uporać się ze swoją przeszłością i problemami, z którymi dopiero muszą się zmierzyć.

,,Wybierz mnie"  to książka, którą, moim zdaniem, można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Występują tutaj bohaterowie z ,,Oddychaj mną", jednak bardzo łatwo można się zorientować w wydarzeniach z poprzedniej części. Ja jestem zadowolona z lektury mimo tego, że jest nieco przewidywalna, ale takie lektury też są potrzebne.


Moja ocena: 5,5/6

Za pożyczenie książki dziękuję Patrycji.6 komentarzy:

 1. Wow, przeczytałaś ją w iście ekspresowym tempie. Super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i wspominam pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jedną książkę jej autorstwa i nie mam ochoty na więcej. Nie mój typ literatury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak dobrze oceniasz tą książkę a inne "babskie" nie do końca Ci się podobają :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Może zimą.. Teraz nie mogę czytać tego typu książek, bo mi się kojarzą z miłością, a miłość ze panieńskimi i potem ze ślubami, a nie mogę już tyle o tym myśleć :D Obecnie stawiam na podróżnicze albo kryminały gdzie jest dużo krwi :D Taki relaks ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ten tom samym zamysłem spodobał się mniej niż pierwszy, za to wykonanie było już lepsze. Widać, że autorka od debiutu się rozwija ;) Lekka, przyjemna, trzeci tom to dopiero coś! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń