środa, 13 lipca 2016

,,Przewodnik opiekuna. Baśniobór" Brandon Mull

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 111
Półka: posiadam
Do kupienia: Tania Książka

,,Baśniobór" Brandona Mulla kupiłam lata temu podczas promocji w stacjonarnym Matrasie. Musiało być dość okazyjnie, gdyż skusiłam się od razu na pięć tomów, gdyż byłam pewna, że seria mi się spodoba. Tak też było. Gdy zauważyłam, że na rynku pojawił się ,,Przewodnik opiekuna. Baśniobór" postanowiłam się z nim zapoznać.

Na początek wspomnę o bardzo istotnej kwestii odnośnie tego wydania. Owszem, jest ono wielkości dużego zeszytu, ma sztywną oprawę i mnóstwo ilustracji i innych grafik, jednak cena 50 złotych skutecznie odstrasza potencjalnych klientów. Za tę cenę na promocji można kupić co najmniej pięć innych książek, więc nie jestem przekonana, czy miłośnicy ,,Baśnioboru" skuszą się na ten dodatek. Pozostaje jeszcze pytanie - czy jest wart tego, by się z nim zapoznać?

Publikacja podzielona jest na kilka działów: Artefakty i przedmioty, Istoty, Demony, Smoki, Miejsca, Czarodzieje oraz Indeks. Najbardziej zainteresowała mnie czwarta i piata część zbioru. ,,Przewodnik opiekuna. Baśniobór" to pozycja dla tych, którzy zapoznali się wcześniej z pięcioksięgiem. Bez znajomości treści czytanie jest bezcelowe, gdyż dzięki znajomości danych postaci, czy miejsc możemy poprzypominać sobie zabawne, czy mrożące krew w żyłach fragmenty z książki.

,,Przewodnik opiekuna. Baśniobór" Brandona Mulla to pozycja, której nie można odmówić uroku i staranności wykonania, jednak za tę cenę z pewnością nie znajdzie zbyt wielu zwolenników, a szkoda, gdyż mogłaby być świetnym dopełnieniem serii.

Moja ocena: 4/6


Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 
Książka bierze udział w wyzwaniu3 komentarze:

  1. Cena odstraszająca fakt, aż nie wierzę, że ją wygrałam. Jeszcze autograf ehh :D No ale, najpierw przeczytam cykl Baśnioboru :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Droga strasznie, ale bardzo, bardzo chciałabym ją poznać! ;) Baśnioboru znam tylko pierwszy tom, ale kiedyś chciałabym kontynuować przygodę ;)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń