sobota, 2 lipca 2016

Nowości #77

Ciekawi, jakie książki wzbogaciły naszą biblioteczkę w ciągu ostatniego tygodnia? :)

Poniższe dwie książki to ostatnie pozycje z kioskowej kolekcji Wszystkie kolory miłości. Jeśli jesteście ciekawi wrażeń po lekturze zapraszam na nasz drugi blog - Wszystkie kolory miłości na Sisters92.

,,Prawdziwy cud" Nicholas SparksJeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, którego specjalnością jest pisanie demaskatorskich artykułów o 'rzeczach niezwykłych' - nietypowych koncepcjach naukowych, rzekomych zjawiskach nadprzyrodzonych, jasnowidzach i uzdrowicielach. Realista, sceptyczny od urodzenia, lubi swoją pracę i dlatego bez wahania przyjmuje zaproszenie przyjazdu do miasteczka Boone Creek w Północnej Karolinie. Miejscowy cmentarz jest ponoć nawiedzany przez duchy dawnych niewolników. Ilekroć nadciągnie mgła, tajemnicze błękitne światełka zdają się tańczyć na kamieniach nagrobnych. Po przyjeździe, wbrew sobie, Jeremy zaczyna interesować się prześliczną młodą bibliotekarką Lexie Darnell. Specyficzna atmosfera małej miejscowości, w której wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko, absorbująca tajemnica oraz atrakcyjna kobieta sprawią, że Marsh przeżyje pierwszy w swoim życiu prawdziwy cud...

,,Od pierwszego wejrzenia" Nicholas SparksDla miłości człowiek gotów jest poświęcić wszystko. Jeremy Marsh porzuca prestiżową pracę dziennikarską w Nowym Jorku i przenosi się z tętniącego życiem miasta do Boone Creek, niewielkiej miejscowości w Karolinie Północnej. Wraz ze swoją ukochaną, śliczną bibliotekarką Lexie Darnell, zamieszkuje w starym domu. W otoczeniu przyrody zakochani przygotowują się do ślubu i narodzin córki. Ale czy Lexie na pewno była wierna narzeczonemu?

,,Pani mnie z kimś pomyliła" Ilona Łepkowska

Książka dla Pauliny, ale mnie też zainteresowała.Życie nie rozpieszcza Joanny. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i co miesiąc sprawdzając stan konta, obawia się, że znowu zabraknie jej pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków. Nie chce zawieść Misi, której obiecała wyjazd na kurs językowy w Londynie, więc przyjmuje dobrze płatne zlecenie jako tłumaczka na planie nowego programu telewizyjnego. Wkrótce nieoczekiwanie, trochę wbrew sobie, zostaje gwiazdą.


9 komentarzy:

 1. No, ciekawa jestem Łepkowskiej :) Jak sama mówi, spodobało się jej takie pisanie :)

  OdpowiedzUsuń

 2. Czytałam wszystko, prócz ostatniej książki. Pierwsza mnie powaliła. Cudowna.
  Jestem tu pierwszy raz i już mi się podoba.
  Serdecznie zapraszam na mój post o Zanim się pojawiłeś. Dopiero zaczynam i proszę o rady. https://want-cant-must.blogspot.com/2016/07/zanim-sie-pojawies.html?showComment=1467450658448#c7869430426512416545

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka Łepkowskiej jest rewelacyjna! Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sparks jest świetnym pisarzem. Bardzo lubię jego twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie nabyłam Pamiętnik Nicolas Sparks bo wstyd przyznać że jeszcze tego nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powieści Sparksa bardzo lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam za sobą kilka powieści Sparksa i wątpię, żeby ten autor mógłby mnie jeszcze czymś zaskoczyć. Moim zdaniem powinien zabrać się za pisanie scenariuszy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oo, Sparksa bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdy widzę u Ciebie Sparksa mam ochotę przeczytać ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń