czwartek, 28 lipca 2016

Mix Domino - Kraina Lodu, Kubuś Puchatek, Zwierzęta domowe, Angry Birds, Pingwiny, Flagi, Przygody Koziołka Matołka, Krecik, Księżniczki

Domino obrazkowe cieszy się na moim blogu dość małą popularnością, ale dzisiejszy wpis z pewnością to zmieni. Początkowo planowałam opisywać każdy zestaw osobno lub firmami, które je wydały, jednak w końcu zdecydowałam się na jeden wpis, który ma na celu, przede wszystkim, pokazać Wam zawartość tych pudełek, gdyż gra we wszystkich przypadkach wygląda jednakowo.

Na początek takie małe podsumowanie - najbardziej do gustu przypadły mi kafelki z Kubusia Puchatka, są one największe i najbardziej okazałe. Pudełko do nich jest ogromne, więc ciężko znaleźć miejsce do ich przechowywania. Domino firmy Trefl jest znacznie lepiej wykonane niż to Alexandra, jednak za tym idzie też cena. Wszystko zależy od tego, jakimi funduszami dysponujecie i do czego potrzebny Wam konkretny zestaw. 

W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam aż 9 propozycji domina obrazkowego. Na blogu znajduje się jeszcze 6 zestawów, więc jestem przekonana, że z 15 propozycji każdy z Was znajdzie domino dopasowane do jego gustu. W obu firmach podoba mi się to, że zazwyczaj dołączona jest instrukcja, kafelki są w specjalnych rameczkach (choć czasem wypadają przed otwarciem pudełka), pudełka są zaklejone kawałkiem taśmy lub owinięte w folię. Zazwyczaj są poręczne, a dzięki przepakowaniu kafelków w woreczek mogą nam towarzyszyć także w podróży, nadmiernie nie obciążając bagażu.

Jak grać w domino, chyba wszyscy z nas wiedzą. Dla niezorientowanych przypomnę, że w zależności od liczby graczy każdy otrzymuje po x kafelków. Rozpoczyna osoba, która ma kafelek z ,,szóstką", reszta kafelków leży z boku. Po kolei z jednej lub drugiej strony dokładamy swoje kafelki. Gdy nie możemy wykonać ruchu dobieramy jeden element z zapasowych. Kafelki z dwoma takimi ilustracjami są uniwersalne i można je dołożyć wszędzie. Zwycięża osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kafelków.

Jeśli macie dodatkowe pytania - piszcie. Chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

Moja ocena: 5/6

Domino biorą udział w wyzwaniu5 komentarzy:

 1. Jak ja dawno nie układałam domino. Całe wieki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio u nas domino powróciło do łask, dzięki zainteresowaniu córki. Fajnie propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię domino, ale aż tyle zestawów? :P Te z Krainą lodu i księżniczkami najlepsze(dusza dziecka) :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń