wtorek, 26 lipca 2016

,,Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?" i ,,Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku" Anita Głowińska

,,Kicię Kocię" czytałam dwa lata temu. Zupełnie nie spodziewałam się przesyłki od wydawnictwa Media Rodzina z dwoma nowszymi pozycjami z serii. Spodobały mi się jednak na tyle, że postanowiłam Wam je przedstawić. Wcześniejsze książeczki z serii były w całości na cienkim papierze. ,,Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?" oraz ,,Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku" zostały wydane w całości w sztywnym formacie.


Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 7 rozkładówek + okładka
Półka: posiadam
Do kupienia: Kicia Kocia i Nunuś

,,Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?" składa się z trzech pytań o to, co robi Nunuś. Tekstu jest bardzo mało, maksymalnie po kilka linijek na stronę. Dodatkowo wszystko przedstawione zostało na zasadzie zgadywanki - co obecnie robi Nunuś? Oto jest pytanie :) Bardzo podoba mi się zakończenie książeczki, którego nie chcę Wam zdradzać.

,,Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku" opowiada o nauce sikania do nocnika. Kicia Kocia wspomaga brata w tej czynności i choć początkowo kotek znajduje inne zastosowania nocnika to cała misja kończy się powodzeniem. Tutaj tekstu jest już więcej, jednak i tak lektura zajmuje 2-3 minuty.

Jeśli miałabym się zdecydować na jedną pozycję z nowej serii to osobiście wybrałabym tę o nauce korzystania z nocnika, gdyż jest moim zdaniem praktyczniejsza. Obie publikacje są w małym formacie, mają zaokrąglone rogi i ilustracje typowe dla serii o Kici Koci.

Moja ocena: 5/6

,,Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?",,Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku"Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


Książki biorą udział w wyzwaniu3 komentarze:

 1. Jakie pomysłowe książeczki. Fajna seria.

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, na nocniku, ale czad :D Ja czytałam póki co tylko Kicię Kocię, która poznała strażaka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem te proste książki dla dzieci są najlepsze ;) Ale te teksty mnie śmieszą :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń