wtorek, 12 lipca 2016

,,Instynkt śnieżnej pantery" Bear Grylls

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 288
Półka: posiadam
Do kupienia: Tania Książka

,,Misja: Przetrwanie" to seria, z którą zapoznaję się już od dwóch lat i wciąż z tak samym zniecierpliwieniem wyczekuję kolejnych tomów. ,,Instynkt śnieżnej pantery" to już ósma część wspomnianego cyklu.

Nareszcie w tym tomie możemy pokrótce przeczytać, co stało się z rodzicami Becka Grangera, gdyż dwa pierwsze krótkie rozdziały są relacjonowane właśnie przez nich. Następnie narratorem ponownie zostaje Beck, który z dwójką przyjaciół/wrogów przedziera się w nieznane sobie miejsce. Nie wie, gdzie idą, ale wie, jaki ma cel - chce zniszczyć Lumos, który jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziców. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Książkę zaczęłam czytać niemal natychmiast po jej otrzymaniu. Mając w pamięci poprzednie tomy wiedziałam, że z tym także szybko się zapoznam. Tak też się stało i z ,,Instynktem śnieżnej pantery" pochłonęłam go w dwie godziny. Wszystko to dzięki naprawdę dużej czcionce i wciągającej bez reszty historii. O ile poprzednie tomy były dość niebezpieczne, bo Beck wciąż pakował się w nowe kłopoty, to podczas czytania tego tomu cyklu co chwilę przechodziły mnie ciarki i się wzdrygałam. Bohaterowi tym razem grozi niebezpieczeństwo nie tylko ze strony zwierząt - ale też ludzi.

Niektórzy mogą przyczepić się i czuć się zawiedzeni faktem, że w tej części było bardzo mało śnieżnej pantery, jednak gdy doczytacie do końca na pewno wzruszycie się tym, jakie to zwierzę odegrało rolę w całej historii. Mimo tego, że było go mało, jego pojawienie się ma niebagatelne znaczenie.

,,Instynkt śnieżnej pantery" to publikacja, z którą koniecznie muszą zapoznać się wszyscy miłośnicy twórczości autora. Nie wiem, czy będą kolejne tomy. Pozostaje mi mieć nadzieję, że Bear Grylls dopisze kolejne części tej serii przeznaczonej dla młodszych czytelników, bo jest naprawdę świetna. Na końcu możecie także przeczytać, jak rozpalać ognisko.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 

1 komentarz:

  1. Nie czuję większego przyciągania do serii, ale Twoje recenzje zawsze odrobinę zwiększają moją chęć poznania ;)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń