niedziela, 31 lipca 2016

Gra Niezła draka

Gry planszowe, karciane, na rozruszanie umysłu bardzo lubię. Gdy w Kauflandzie jakiś miesiąc? temu zauważyłam tę grę - Niezła draka - za blisko 20 złotych, wiedziałam, że jej się nie oprę, gdyż od pierwszego wejrzenia wpadła mi w oko.


Gra jest w poręcznym pudełku, z  powodzeniem zmieści się do torebki i gdy będzie nam się nudzić, a znajdziemy stolik lub jakąś płaską powierzchnię to będziemy mogli w nią zagrać. Na raz do rozgrywki może przystąpić czworo graczy. Wszystkie ,,żetony" powkładane były w specjalne ramki, więc chwilę zajęło mi ich ,,powyduszanie".Na początek gry na środku planszy układamy tabliczkę z czterema postaciami. W zależności od ilości graczy każdy losuje po jednym żetonie postaci, który kładzie obok swoich prostokątnych kafelków. Nie można ujawniać, którą z postaci jesteśmy. Gdy grają dwie osoby pozostałe dwa żetony odkładamy do pudełka. Każdy gracz bierze zestaw płytek (są cztery) i kładzie je przed sobą. Każdy bierze po jednej płytce z góry swojego stosu i trzymają ją tak, żeby inni gracze nie widzieli, co jest na niej narysowane. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Płytka musi zagrać jedną postać na czteropostaciowej planszy. Jeżeli gracz nie może dołożyć płytki to kładzie ją na dół stosu i tę z góry dokłada na normalnych zasadach.

Urwis zakrywa psa.
Pies zakrywa kota.
Kot zakrywa mysz.
Mysz zakrywa urwisa.

Każda płytka musi zakryć jedną postać. 

Gra kończy się, gdy gracze wyłożą wszystkie swoje płytki.Wszyscy ujawniają swoje żetony postaci. Każdy gracz liczy punkty ,,swojej postaci". Wygrywa ten, kto ma ich najwięcej.

Instrukcja tej gry jest tak skomplikowana i zawiła, że nie mam pojęcia, czy dobrze grałyśmy w tę grę. Niemniej, dobrze się podczas rozgrywki bawiłyśmy, a to jest najważniejsze.Moja ocena: 5/6

Gra bierze udział w wyzwaniu5 komentarzy:

 1. Mnie chyba taka zawiła instrukcja by odstraszała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda całkiem przyjemnie. Szkoda, że reguły dosyć zawiłe.

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się! chyba sobie podobną zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie grałam nigdy w coś podobnego, podoba mi się jednak, ciekawe zasady! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń