środa, 15 czerwca 2016

,,Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny" Maciej Węgrzyn

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: RM

Książek podróżniczych mam mało, raczej można znaleźć jakieś encyklopedie wygrane w szkolnych konkursach. Niemniej, bardzo lubię zwiedzać zamki, więc z chęcią sięgnęłam po książkę Macieja Węgrzyna, przedstawiającą polskie twierdze.

Pozycja podzielona jest województwami, co znacznie ułatwia odnalezienie interesującego nas obiektu. Niemal o każdym zamku można przeczytać takie fakty, jak informacje praktyczne, wstęp i atrakcje, warto zobaczyć, rys historyczny i ciekawostki. Bardzo podoba mi się opis budowli. Nieco żałuję, że nie ma podanych godzin otwarcia, jednak rozumiem, że one się zmieniają.

W książce jest opisanych prawie 200 zamków. Oprócz tego na końcu każdego województwa w paru linijkach są opisane niektóre zamki, którym nie poświecono więcej uwagi w danym rozdziale. Na żywo widziałam jakąś część budowli, w życiu pewnie nie uda mi się zobaczyć wszystkich, jednak zdecydowana większość przykuła moją uwagę. Jeśli jesteście zainteresowani zamkami, polecam też karty do gry Zamki Polski, z obliczami innych warowni.


,,Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny" Macieja Węgrzyna to bardzo ładnie wydana publikacja podróżnicza nie tylko dla tych, którzy lubią zwiedzać, ale także spodoba się tym, którzy lubią poznawać ciekawostki i oglądać w książkach ładne rzeczy. Publikacja ma mnóstwo fotografii (ponad 450), więc naprawdę warto się w nią zaopatrzyć.

Moja ocena: 5,5,/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem RM.

7 komentarzy:

 1. Oooo to dla mnie :D Uwielbiam zwiedzać zamki!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto mieć w domu. Zawsze może się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym do niej zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja spasuje, bo i tak nigdzie nie ruszam się z domu, więc powyższy przewodnik raczej do niczego mi się nie przyda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim marzeniem jest zwiedzenie wszystkich zamków w Polsce :) ale to dopiero jak dzieci podrosną ... muszę przyjrzeć się bliżej tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ooo, coś dla mnie, ciekawe w ilu zamkach byłam.. Pewnie w jakiś 5 :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealny przewodnik, dla Was podróżniczek, możecie zrobić listę zamków i wszystkie poodwiedzać :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń