sobota, 4 czerwca 2016

Nowości #73

Poprzedni tydzień obfitował w wiele nowości. Ciekawi, co wzbogaciło domową biblioteczkę?

,,W cieniu prawa" Remigiusz Mróz

Już nie mogłam się jej doczekać :) Premiera 15.06.Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.
Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie - w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

,,Polki na bursztynowym szlaku" Lidia Popiel, Monika Richardson

Już przeczytałam, bardzo ciekawa publikacja. Kupiona w Biedronce za 4,99 zł.


Zwariowana, pełna niespodzianek podróż starożytnym szlakiem bursztynu. Dwie przyjaciółki - dziennikarka i fotografka - w zwariowanej podróży z Rzymu do Gdańska śladami "złota północy". Barwna kronika podróży "bursztynowym szlakiem", jaką odbyły dwie popularne "ambasadorki bursztynu". Pełna ciekawostek i anegdot opowieść o miejscach, ludziach, dziejach "złota północy" i jego magicznych właściwościach. Lekka i sympatyczna lekcja historii, kultury i obyczajów ale przede wszystkim opis zwariowanej podróży dwóch pań przez Europę, pełnej niespodzianek i nieskrępowanej radości z odkrywania nowych smaków życia i widoków.

Poniższe 4 książki otrzymałam od wyd. Adamada.

,,Mój tato jest niedźwiedziem" Nocola Connelly

Bardzo byłam ciekawa tej książeczki.Jest ogromny, okrągły i kudłaty. Wspina się po miód, łowi ryby i głośno ryczy.
Czy tato Karola na pewno jest niedźwiedziem?

,,Edward i jego wielkie odkrycie" Rebecca McRitchie

Jestem ciekawa, co takiego odkrył Edward :)


Mimo że Edward pochodzi ze sławnego rodu archeologów, jeszcze niczego nie odkrył.

Aż do pewnej deszczowej nocy…


,,Nie chcę być duży" Guido van Genetchen

Zainteresowała mnie fabuła tej bajki.


Najwyższy czas, żeby wyskoczyć z maminej torby.
Najwyższy czas przestać być dzidziusiem.
Najwyższy czas, żeby poznawać świat.
Dla wszystkich małych kangurków, które kurczowo trzymają się mam i wcale nie chcą być duże.

,,Jakie to szczęście, że cię znalazłem" Guido van Genetchen

Czytałam o niej u Sylwii z nieperfekcyjnie.pl i bardzo mi się spodobała.


Jak znaleźć szczęście? Oho, do tego potrzebny jest nie byle jaki nos!
Urocza opowieść o całej górze marchewek, jednej jodle i najważniejszym uczuciu na świecie.

,,Większy kawałek nieba" Krystyna Mirek

Od księgarni Tania Książka.


Iga i Wiktor żyją w zupełnie odmiennych światach...
Ona dobrze rozumie, co to znaczy nie mieć wsparcia rodziny ani pieniędzy. Życie mocno ją doświadczyło. Na przekór wszystkiemu potrafi jednak cieszyć się nawet z najmniejszych okruchów dobra. Ma odwagę marzyć i snuć plany na przyszłość.
On jest zamożnym właścicielem restauracji, który po stracie ukochanej żony nie chce sobie przyznać prawa do szczęścia. Trochę wbrew sobie postanawia otworzyć nowy rozdział w życiu - ożenić się i stworzyć prawdziwy dom dla dorastającego syna.
Czy tak różni ludzie, mogą mieć ze sobą coś wspólnego?
Kiedy los przypadkowo ich zetknie, wszystko nagle zacznie się zmieniać. To spotkanie pozwoli im zrozumieć, że mieć marzenia, to jak zobaczyć większy kawałek słonecznego nieba.


,,Nigdy dość. Biorę z życia wszystko" Joanna Jabłczyńska

j.w."Fasolki", "Tik-Tak", "Teleranek", "Mała Syrenka", "Taniec z Gwiazdami", "Jak oni śpiewają", "Na Wspólnej", "Agent Gwiazdy", a na dokładkę kilkudniowe maratony rowerowe i błyskotliwa kariera radcy prawnego... Wspólny mianownik dla tych wszystkich przedsięwzięć brzmi Joanna Jabłczyńska. Historia zwykłej dziewczyny, która dzięki nadzwyczajnej przebojowości, sprytowi i urokowi osobistemu, nie wie, co to nuda i przekonuje, że jak się chce, wszystko jest możliwe.

,,Księga imion" Marek Skierkowski

Kupiona w Biedronce za 4,99 zł.


Są słowa łagodne i kojące, które miło jest nam słuchać, jak i takie które są dla nas nieprzyjemne, powodujące nerwowość lub wzbudzające apatię czy nawet agresję.
Podobnie jest z imionami. Przedstawione w tej książce charakterystyki imion opierają się przede wszystkim na przedwojennych materiałach, dotyczących zaobserwowanych współzależności pomiędzy imieniem a charakterem i zachowaniem się człowieka. Podany został również odpowiadający danemu imieniu kolor i zwierzę najbardziej zbliżone swoim `charakterem`. Umieszczony również został krótki opis żywotów świętych, patronujących imionom w naszej chrześcijańskiej tradycji.

Kolejne tomy prenumeraty, jeszcze tylko jedna przesyłka i będzie koniec.


,,Anioł stróż" Nicholas SparksJulie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w który Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę - pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje. Wielką przyjaźnią darzy natomiast Mike`a - najlepszego przyjaciela zmarłego męża. Gdy w zachowaniu jednego z mężczyzn Julie odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza jej życie zamienia się w koszmar...

,,Na ratunek" Nicholas SparksSamotna matka, Denise, musi radzić sobie z wyzwaniami codzienności. Jej syn prawie nie mówi. Aby się nim zajmować, zrezygnowała ze wszystkiego: pracy, przyjaciół, szansy na miłość… Nie skarży się jednak, bo Kyle jest dla niej ważniejszy niż własne szczęście, o którym chyba myśli, że na nie… nie zasługuje. Wszystko jednak zmienia się wraz z wypadkiem samochodowym. Denise i Kyle zostają uratowani przez przystojnego strażaka – Taylora – z którym wkrótce kobieta nawiązuje bliższe relacje.

Ale Talyor, choć na co dzień ratuje ludziom życie, nie potrafi uwierzyć, że może im zapewnić zupełnie zwyczajne szczęście…

,,Ślub" Nicholas Sparks


Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia zmienić się, biorąc przykład ze swojego teścia, który przez pięćdziesiąt lat żył w szczęśliwym związku. Trzydziesta rocznica ślubu będzie więc 
wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka postanawia wziąć ślub w tym właśnie dniu!

,,Hormonia" Natasza Socha

Niespodzianka od wydawnictwa. Paulina z chęcią przeczyta.Kalina ma 46 lat i panicznie boi się dojrzałości. Boi się również matki, podejmowania samodzielnych decyzji, a nawet wyjścia do kawiarni w pojedynkę. Pewnego dnia odpowiada na absurdalne ogłoszenie w gazecie... Urocza i mądra opowieść o poszukiwaniu harmonii i oszalałych hormonach.

,,Nadzieje i marzenia" Magdalena Kordel

Przesyłka dla Pauliny. Uwielbia tę serię.Zajrzyj do Malowniczego. Tu czas płynie wolniej, a marzenia stają się rzeczywistością.

Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta.
Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.
Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

,,Nie czas na miłość" Agnieszka Walczak-Chojecka

Kolejna książka dla Pauliny. Lubi twórczość tej pisarki.Ta miłość nie powinna się zdarzyć.

Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych. Niezwykła historia miłości Chorwatki Jasminy i Serba Dragana. Miłości, która w świecie ogarniętym etniczną nienawiścią nie powinna się zdarzyć.
Współcześni Romeo i Julia mają przeciw sobie wszystkich: nacjonalistycznie nastawionego ojca Jasminy, serbskiego szpiega, a nawet matkę Dragana - Polkę. Katarzyna wprowadza w ich związek zamęt nie mniejszy niż zwaśnieni politycy.

Ucieczką od wojennej rzeczywistości i nieoczekiwanych splotów zdarzeń staje się dla młodych bohaterów świat teatru i miłość. Czy jednak uda im się przetrwać w mrocznych czasach?
Książka znakomicie ukazuje kontrast między egzystencją w oblężonym Sarajewie pełnym wojennych trudów, lecz też egzotyki i tradycji, a życiem w Warszawie zachłyśniętej otwarciem się na Zachód.

To opowieść o wielkim uczuciu, które potrafi ocalić. Choćby na chwilę...

6 komentarzy:

 1. Czerwiec obfituje w wiele nowości, tylko czasu na nie wszystkie brak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo tego Sparksa :D To z tej kolekcji w salonach prasowych czy może standardowe wydania?

  OdpowiedzUsuń
 3. W cieniu prawa <3 Kiedyś poznam! :D Sparksa, ile nazbierałaś, a za mną tylko 1 na razie ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę w końcu po Mroza sięgnąć :D

  OdpowiedzUsuń