wtorek, 7 czerwca 2016

,,Mój tato jest niedźwiedziem" Nicola Connelly

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 36
Półka: posiadam
Do kupienia: Adamada

Książki o zwierzętach uwielbiam, a ostatnio coraz bardziej zapatruję się na niedźwiedzie. Bajkę z misiem w tytule musiałam mieć koniecznie w swojej biblioteczce!

Publikacja oparta jest na tym, by pokazać, co robi niedźwiedź - jest duży, futrzasty, wspina się po drzewach, czochra grzbiet. na końcu jest odpowiedź potwierdzająca, że tato jest niedźwiedziem.

We wcześniejszych wpisach na temat tej książki wiele razy widziałam zarzut, że tak naprawdę nie waidomo, co odpowiedzieć dziecku na pytanie, czy jego tato jest niedźwiedziem. Osobiście myślę, że w tej książce chodziło raczej o to, by ukazać, że każdy tata jest najlepszy na miarę swoich możliwości, wykonuje wszystko tak, jak najlepiej potrafi i zawsze można na niego liczyć.

Tekstu w tej książeczce jest naprawdę bardzo mało, zazwyczaj jedno zdanie na stronę. Czyta się szybko, a liczne duże ilustracje jeszcze bardziej urozmaicają lekturę. Bardzo lubię książki, które mają ułożoną czcionkę w taki sposób, jak opisywana pozycja. Książka o niedźwiedziu na pewno stanie się jedną z moich ulubionych,

,,Mój tato jest niedźwiedziem" Nicoli Connelly to bajka dla mniejszych dzieci, jednak dzięki oprawie graficznej powinny się nią zachwycić nawet dorosłe osoby. Można polemizować, czy tato okazuje się niedźwiedziem, czy też nie, ale ja treść odbieram tak, jak napisałam wyżej. Ze swojej strony serdecznie polecam.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z AdamadaKsiążka bierze udział w wyzwaniu


4 komentarze:

 1. Chyba sama bym się zachwyciła takim wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydanie, a obrazki zachwycają! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie, a obrazki zachwycają! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń