czwartek, 9 czerwca 2016

Memory Minnie Mouse

Memory to chyba jedna z moich ulubionych zabaw na spostrzegawczość, refleks i ćwiczenie pamięci. Gdy zauważyłam w Biedronce gry po 8 złotych wiedziałam, że muszę kilka zakupić.


Po otwarciu pudełka czeka na nas instrukcja gry w memory. W pudełku na tekturowych planszach porozmieszczane były obrazki do gry. Poniżej zamieszczam dwie z czterech planszy, gdyż się dublowały. Kartoniki są wykonane bardzo starannie, przy wyjmowaniu memorów z kratek nic się nie uszkodziło, nie poodrywało.


Gra w memory jest szalenie prosta. Wystarczy odwrócić wszystkie kartoniki w taki sposób, by nie było widać obrazków i zgadywać pary. Odkrywa się dwa memory - gdy trafi się parę, odkłada się je na bok. Jeśli wyciągniemy dwa różne obrazki staramy się zapamiętać ich położenie i to, co się na nich znajdowało, by móc wykorzystać tę wiedzę przy naszym kolejnym ruchu. Gra kończy się, gdy odkryte zostaną wszystkie pary. Wygrywa ta osoba, która ma ich najwięcej.


Gra doskonale nadaje się dla 5-6 letnich dzieci. Pomaga ćwiczyć pamieć, dlatego grać w nią mogą także osoby starsze (choć może nie wypada, to i tak bardzo lubię tę grę). Jedna rozgrywka nie jest zbyt długa - trwa maksymalnie kilkanaście minut.


Jak Wam się podoba wersja graficzna tych memorów?


Memory biorą udział w wyzwaniu5 komentarzy:

 1. moje 2,5 latki uwielbiaja grac w memory game ze zwierzatkami. Swietna opcja na trenowanie pamieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej gry, ale muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowała. Popytam zatem w mojej księgarni, czy przypadkiem jej nie mają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna. Sama chętnie bym w nią zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obrazki są śliczne, na pewno małe dziewczynki byłyby zakochane! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię grać w Memory :)

  OdpowiedzUsuń