czwartek, 30 czerwca 2016

Gra 4 w 1 - Ulubieni bajkowi bohaterowie - Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko, Masza i Niedźwiedź

Gra 4 w 1 - Ulubieni bajkowi bohaterowie - Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko, Masza i Niedźwiedź to mój kolejny kaliningradzki zakup (28 złotych).


W pudełku znajdujemy pionki do gry, dwie kostki oraz cztery plansze wykonane na lekkiej dykcie. Mimo to, specjalnie się nie wyginają, a ich oprawa graficzna powinna zadowolić nawet najbardziej wymagającego gracza. Wszystkie plansze przeznaczone są dla dzieci od lat 5-6, a jedna rozgrywka zajmuje około 30 minut.


Gra Masza i Niedźwiedź - rozgrywkę rozpoczynamy ze środka planszy. Jedyne utrudnienia, które przeszkadzają nam w dotarciu do mety, to pola oznaczone napisem Opuszczasz kolejkę oraz mostki, które mogą nas cofnąć na wcześniejsze pola. Gra się szybko i ze sporą przyjemnością. W tej grze nie ma nic skomplikowanego.


Gra Kopciuszek - w tej grze sami wybieramy, w którą stronę chcemy się udać swoim pionkiem. W tej grze nie ma pułapek związanych z opuszczaniem kolejki, są za to pola oznaczające zmianę kierunku naszego pionka. Idąc po kolei, obserwujemy pięknie opowiedzianą historię Kopciuszka, którą każdy z nas zna już od najmłodszych lat.


Gra Brzydkie kaczątko - rozpoczynamy w prawym górnym rogu i zmierzamy w jednym kierunku. Aby nie było tak prosto, do obejścia mamy koła, dzięki czemu wydłuża się czas rozgrywki. Możemy także trafić na strzałki, które usprawnią lub utrudnią nasze dotarcie do mety. Idąc po kolei, możemy poznać losy Brzydkiego kaczątka. Utrudnieniem są pola z opuszczeniem jednej kolejki.


Gra Czerwony Kapturek - w tej grze także możemy wybrać, w którą stronę udamy się naszym pionkiem - w prawą, czy lewą. Utrudnieniem są pola z opuszczeniem kolejki oraz strzałki, które mogą nam pomóc lub utrudnić dotarcie do mety. Tutaj także musimy przechodzić koła, które mają wydłużyć czas rozgrywki.


Moja ocena: 5/6

Gra bierze udział w wyzwaniu7 komentarzy:

 1. Świetna gra :) dzieciaki u mnie w przedszkolu chyba by oszalały na jej punkcie :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajne gry, muszę którą z nich kupić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie gry chętnie kolekcjonujemy, zawsze poprawiają nastrój. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zagrałabym :) Chociaż i tak moim typem jest latający kiwi, ale i ta gra zapowiada się super ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że gry dość długie, powykręcane, a że cztery to dzieciom można wciąż zmieniać. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń