niedziela, 12 czerwca 2016

,,Gdy nadejdzie jutro" i ,,Gniew aniołów" Sidney Sheldon

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2015
Format: książka
Liczba stron: 576
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2016
Format: książka
Liczba stron: 592
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfSidney Sheldon był dla mnie twórcą anonimowym do czasu, gdy skuszona niską ceną książki, rekomendowaną swego czasu przez Cyrysię, zaopatrzyłam się w ,,Gdy nadejdzie jutro". Książkę przeczytałam w jeden dzień, a już kolejnego wybrałam się po ,,Gniew aniołów"

Obie książki są skonstruowane na tej samej zasadzie i czytając jedną po drugiej można zauważyć spore fabularne podobieństwo. W ,,Gdy nadejdzie jutro" kobieta zostaje oskarżona o kradzież obrazu. Dobrze sytuowany partner odwraca się od niej, adwokat ją oszukuje, skutkiem czego zostaje skazana na 15 lat więzienia. Po pewnym czasie planuje ucieczkę. W ,,Gniewie aniołów" rozpoczynająca praktykę adwokacką Jennifer zostaje wrobiona przez magię, w wyniku czego może stracić prawo do wykonywania zawodu. Wbrew pozorom, nie poddaje się i walczy o swoją przyszłość.

W pierwszej książce roi się od literówek, czego na szczęście ustrzeżono się w drugiej publikacji. Obie mimo wszystko są wciągające, choć pierwsza chyba bardziej mnie zainteresowała pod względem fabularnym. Pisane są w sposób prosty, akcja jest dynamiczna, nie ma czasu na nudę. W obu pozycjach zakończenie jest otwarte. Z racji tego, że, jak mniemam, są to oddzielne pozycje, czytelnik sam ma sobie dopowiedzieć ich zakończenie.

,,Gdy nadejdzie jutro" i ,,Gniew aniołów" Sidney'a Sheldona to pozycje, które zainteresują miłośników kryminałów, tych, którzy lubią dynamiczną akcję, zaskakujące momenty, ale także tych, którzy chcą wraz z bohaterami poczuć chwile grozy. Mi bardzo się spodobały i podczas kolejnej wizyty w bibliotece na pewno zaopatrzę się w jakąś pozycję tego zagranicznego pisarza.

Moja ocena: 5,5/63 komentarze:

 1. Dynamiczną akcję uwielbiam, więc czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje zdanie na temat tych książek już znasz. Uważam, że są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro znaleźć można podobieństwa fabularne to lepiej czytać je po jakimś czasie, z chęcią bym się chociaż z jedną z nich zapoznała. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń