czwartek, 26 maja 2016

,,Piękne polskie bajki" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 112
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Polskich bajek nigdy dość, więc tym razem postanowiłam zapoznać się ze zbiorem wydawnictwa Siedmioróg, w skład którego weszły następujące tytuły: Jak to ze lnem było, Misio i Plastuś, Psotny źrebaczek, Kichający strach na wróble, Pan Twardowski, Zakochany Pióropusz, Na jagody, Świerszczykowy kram.

Może wstyd się przyznać, ale wcześniej nie znałam wszystkich tych utworów. Miło było ponownie wrócić do ,,Jak to ze lnem było", by po raz kolejny przekonać się, że złoto niekoniecznie musi mieć wartość pieniądza. ,,Psotnego źrebaczka" dobrze znam z książeczki kartonowej, ,,Pan Twardowski" także nie jest mi obcy. ,,Na jagody" czytałam lata temu, więc chętnie wróciłam do tego wierszowanego utworu.

Jeśli już o tym mowa, wspomnę, że utwory różnią się sposobem przekazu. Niektóre są wierszowane, inne pisane są tekstem ciągłym. Formy przeplatają się ze sobą, tworząc bardzo ciekawą i spójną całość. Większość tekstów była dla mnie nowością. Niektóre utwory zajmują 3-4 strony, innym poświęcone jest o wiele więcej. Niektóre mają bardzo mało tekstu, inne naprawdę sporo. Podoba mi się to, że ten zbiór jest tak różnorodny, gdyż dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

,,Piękne polskie bajki" to zbiór wydany w sztywnej oprawie z naprawdę pięknymi ilustracjami i ciekawymi ponadczasowymi tekstami. Cieszę się, że w książeczce zostały połączone bardziej i mniej znane utwory, dzięki czemu mamy okazję przypomnieć sobie dawno nieczytane teksty, a także poznać nowe.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.

Książka bierze udział w wyzwaniu


5 komentarzy:

 1. Warto mieć taki zbiór w swojej kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tytułów, które wymieniłaś znałam zaledwie dwa, wstyd :P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja znam tylko trzy bajki, które znajdują się w powyższej książce, ale chętnie poznam pozostałe historyjki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, sama bym chciała to mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najchętniej przeczytałabym utwór o ,,Panie Twardowskim" :D

  OdpowiedzUsuń