sobota, 21 maja 2016

Nowości #71

Przedstawiam kolejne książki i gry, które wzbogaciły naszą biblioteczkę w ostatnim tygodniu.

,,Zawsze stanę przy tobie" Gayle Forman

Książka dla Pauliny. Nowa seria pisarki.Książka autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz".

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.

,,Trawers" Remigiusz Mróz

Już nie mogę doczekać się zakończenia tej serii.Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu.

Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy.

Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen.

Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek...,,Zosia i jej ZOO. Milusia koala" Amelia Cobb

Kolejny tomik serii.


Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez Horacego. Horacy to słynny podróżnik. Jeździ po całym świecie i często spotyka różne zwierzęta, które potrzebują pomocy i są w niebezpieczeństwie. Uratowane zwierzęta trafiają do Azylu Zoologicznego, gdzie odnajdują nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. Zosia mieszka w Azylu Zoologicznym gdzie zawsze dzieje się coś ekscytującego. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! Jest to jej największy sekret. Nowym mieszkańcem zoo zostaje wyjątkowo urocza koala. Jest naprawdę cudowna, ale też trochę… niezdarna i nieporadna. Czy Zosia znajdzie jakiś sposób na to, aby pomóc koali nieco się usamodzielnić? 

Domino obrazkowe Pingwiny z Madagaskaru Gra

Kolejne dwie propozycja domina obrazkowego, które Wam przedstawię.

Pingwiny z Madagaskaru - domino to kolorowa, obrazkowa wersja domina. W trakcie gry, każdy jej uczestnik stara się dołożyć jeden ze swoich elementów do układu leżącego na stole. Elementy dokłada się dopasowując ze sobą ich obrazki. Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy pozbędzie się swojej puli elementów.Zawartość opakowania:* 28 elementów domina,* instrukcjaWiek: 4+Liczba graczy: 1-5.

Domino obrazkowe Angry Birds Rio Gra

j.w.


Domino Angry Birds Rio, to kolorowa, obrazkowa wersja domina. W trakcie gry, każdy jej uczestnik stara się dołożyć jeden ze swoich elementów do układu leżącego na stole. Elementy dokłada się dopasowując ze sobą ich obrazki. Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy pozbędzie się swojej puli elementów. Zawartość opakowania: * 28 elementów domina * instrukcja Liczba graczy: 1-5 Wiek: 4+.

Gnaj do celu w PRLu Gra

Wydaje mi się, że to będzie to coś podobnego do Monopoly.

W grze "Gnaj do celu w PRL - u", zgodnie z tytułem, gracze rywalizują o zwycięstwo w epoce Rzeczypospolitej Ludowej. Zmagania uczestników gry toczą się w charakterystycznych dla PRLu realiach. Tworzyły je pamiętne jeszcze dla wielu polaków nieustanne kolejki w sklepach, brak towaru, kartki na żywność, proszek do prania, mydło itp. Były to czasy czynów społecznych, pochodów 1 majowych i częstych strajków. O jakości życia decydowały wówczas również zjawiska które i dziś nie straciły na znaczeniu - jak znajomości czy przynależność do partii. Wszystko to tworzy rzeczywistość, w której poruszają sie gracze w wyścigu do zwycięstwa. Zawartość pudełka: * plansza, * 4 pionki do gry, * kostka, * 4 elementy modernizacji, * 4 karty mieszkania, * 4 karty zakładu, * 4 karty członek PZPR, * 4 karty członek ORMO, * 1 karta znajomości, * 44 karty losu, * 4 tablice wyposażenie mieszkania, * 4 tablice zakupów, * 8 kartek na towar, * 64 tabliczki z nazwami towaru, * banknoty, * instrukcja Liczba graczy: 2-4 Wiek: 8+. 

,,Ukryte uczucia" Diana Palmer

Książka dla Pauliny.


Jason przez całe lata opiekował się swoją przybraną siostrą. Z czasem uświadamia sobie, że widzi w Gracie ukochaną kobietę. Zamkniętą w sobie, skrytą i trzymającą mężczyzn na dystans. Gracie czuje, że Jason jest dla niej kimś wyjątkowym. Jedynym mężczyzną, którego pragnie, lecz nie potrafi się do tego przyznać nawet przed sobą. Nagle w ten pełen sekretów i ukrytych uczuć świat wdziera się brutalna rzeczywistość: przestępcy porywają Gracie i szantażują Jasona. Niedoszli kochankowie muszą zdać najtrudniejszy egzamin, by w końcu zrozumieć, ile nawzajem dla siebie znaczą.  

,,Moja skuteczna dieta. 12 kroków do dobrej wagi" Cezary Żak

Lubię tego aktora. Książkę kupiłam w sklepie typu Wszystko po x zł za 3 zł.


Cezary Żak - gwiazdor polskich ekranów - naprawdę zrzucił 30 kg!
Jest żywym dowodem na to, że można osiągnąć wymarzoną sylwetkę przy minimalnym wysiłku i niewielkich zmianach przyzwyczajeń żywieniowych. Swoimi doświadczeniami z „przed” i „po” oraz ulubionymi przepisami kulinarnymi dzieli się z czytelnikami w tej książce. Jego „12 kroków do dobrej wagi” komentują psycholog i dietetyk.
•12 etapów diety - pozwoli zaplanować skuteczne odchudzanie
•12 komentarzy psychologa - pomoże wytrwać w postanowieniach w chwilach zwątpienia, wyjaśni reakcje organizmu
•12 porad dietetyka - podpowie, jak kształtować dobre nawyki żywieniowe
• ponad 40 przepisów kulinarnych - zainspiruje do zmodyfikowania domowego menu

,,Święta reniferka", ,,Urodzinowy prezent", ,,Zimowy szalik", ,,Pierwszy śnieg" Praca zbiorowa

j.w., w całości kartonowe, każda po 3 zł.

Pierwszy śnieg, Zimowy szalik, Urodzinowy prezent i Pierwsze święta Reniferka to krótkie, zimowe opowiadania dla najmłodszych, którym uroku dodały przecudne, kolorowe ilustracje.

Wiek czytelnika: 1-3 lat


4 komentarze:

 1. Chętnie zagrałabym w grę o PRLu:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Ukryte uczucia'' właśnie skończyłam czytać. Fajny romans, choć trochę czuję niedosyt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trawers <3 Wiem, że jeszcze mi do jego czytania długo, ale Ekspozycja jest świetna! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń