poniedziałek, 30 maja 2016

,,Nigdy dość. Biorę z życia wszystko" Joanna Jabłczyńska

Wydawnictwo: Edipresse Polska
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 192
Półka: posiadam
Do kupienia: Tania Książka

Joannę Jabłczyńską bardzo lubię jako aktorkę w ,,Na Wspólnej", który oglądam od kilku lat. Moja sympatia do niej wzrosła po emisji programu ,,Agent - Gwiazdy TVN", w którym doszła bardzo daleko. Gdy zauważyłam w zapowiedziach książkę ,,Nigdy dość. Biorę z życia wszystko" wiedziałam, że będę chciała się z nią zapoznać. Udało się.

Książka ma prawie 200 stron, jednak przeczytałam ją w nieco ponad godzinę. Tak szybkie tempo zawdzięczam temu, że publikacja ma dużą czcionkę, prowadzona jest w formie bardzo ciekawego wywiadu i dodatkowo w pozycji jest sporo zdjęć Joanny Jabłczyńskiej od dzieciństwa do czasów obecnych.

Aktorka i radczyni prawna od zawsze wydawała mi się sympatyczna, a jej książka tylko to potwierdziła. Kobieta opowiada o wszystkim na luzie, od samego początku możemy poczuć się tak, jak byśmy znali się z nią od lat i przysłuchiwali się rozmowie, siedząc przy stoliku obok. W publikacji możemy poczytać o początkach kariery muzyczno-tanecznej, o występowaniu w programach, o ,,Na Wspólnej", o stosunku do religii, sporcie, kolarstwie, bieganiu, akcjach charytatywnych. Sporo jest także o mamie aktorki, z którą, można wyczuć, łączy ją ogromna więź.

Publikacja jest dość droga (prawie 40 złotych) i w cenie okładkowej na pewno bym jej nie kupiła. Ostatnio nieco zraziłam się do książek celebrytów, gdyż wiadomo, że słabą jakość można firmować znanym nazwiskiem. W przypadku tej pozycji jest zupełnie inaczej. Wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. Mimo wszystko, w cenie okładkowej bym jej nie kupiła, ale w jakiejś okazyjnej cenie już tak.

,,Nigdy dość. Biorę z życia wszystko" Joanny Jabłczyńskiej to pierwsza książka aktorki i zarazem radczyni prawnej, którą wydała. Bardzo udana zresztą, więc mam ochotę na następne. Całość uświetniają liczne fotografie i luźny styl autorki. Lekturę szczególnie polecam miłośnikom Joanny Jabłczyńskiej. Ja naprawdę jestem tą książką zachwycona! Okładka jest twarda, nieco puchowa, co dodaje uroku całej oprawie graficznej.

Moja ocena: 6/6

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 

3 komentarze:

  1. Ja też lubię tę aktorkę, więc z chęcią bym przeczytała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapiszę sobie tytuł na później :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Miałam okazję poznać na żywo Joasię i robić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Szalenie sympatyczna osoba!

    OdpowiedzUsuń