środa, 18 maja 2016

,,Misja: Przetrwanie. Atak rekina" Bear Grylls

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 304
Półka: posiadam
Do kupienia: Tania Książka

Twórczość Beara Gryllsa poznałam właściwie przez przypadek prawie 2 lata temu, gdy na jednej z grup kupiłam jego książki w atrakcyjnej cenie. Cykl ,,Misja: Przetrwanie" bardzo mi się spodobał, jednak po przeczytaniu czterech tomów zrobiłam sobie przerwę. Z różnych przyczyn opuściłam tom piąty i dziś wracam do Was z częścią szóstą.

Z początkowego przypomnienia fabuły możemy zorientować się, co wydarzyło się w tomie piątym. Beck, główny bohater, prawie czternastolatek, tym razem ma wziąć udział w wyprawie statkiem. Nie jest to środowisko, w którym potrafiłby się odnaleźć w sytuacji zagrożenia, ale na szczęście ma mu towarzyszyć wieloletni przyjaciel wuja Ala. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała się wydarzyć. Ktoś chciał zatopić statek na pełnym morzu...

Książka, mimo tego, że ma 300 stron, jest tak naprawdę mało obszerna dzięki naprawdę dużej czcionce. Czytałam ją tylko dwie godziny. Przeznaczona jest dla nastoletnich czytelników, jednak osoby starsze lubiące głównego bohatera Becka i lubujące się w czytaniu tego typu historii także nie będą miały się do czego przyczepić. Początkowo, z powodu długiej przerwy dość ciężko było mi się zagłębić w fabułę, jednak to uczucie bardzo szybko minęło.

Bear Grylls pisze w sposób prosty, obrazowy, przeznaczony typowo dla nastoletniego czytelnika. Książki są ciekawe. Dodatkowo przez wszystkie tomy ciągnie się wątek związany z zaginięciem rodziców chłopca. W piątej części chyba co nieco się rozwiązał, a w tym w dalszym ciągu do niego powrócono. Bardzo podobała mi się ta tematyka, gdyż wreszcie pojawiły się nowe informacje w wiadomej sprawie. Na końcu znajduje się także dwustronicowy survivalowy poradnik Beara Gryllsa, dotyczące nawigacji według gwiazd.

,,Misja: Przetrwanie. Atak rekina" to książka, w której pisarz doskonale czaruje słowem, zapraszając tym razem czytelnika na bliższe spotkanie z rekinem (już było takie coś w jednym z pierwszych tomów, ale w niczym to nie przeszkadza w odbiorze). Polecam miłośnikom serii. 

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni

5 komentarzy:

 1. Widzę kolejną interesującą serię survivalową. Z chęcią rozejrzę się za nią w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałaby się wiedza jak przeżyć w trudnych warunkach :) tak dla bezpieczeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko, rekiny są takie groźne. To musi być ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lekturę zostawię sobie na urlop ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wyobrażam sobie stanąć oko w oko z rekinem, choćby przez szybę wielkiego akwarium.
  Ale na książkę chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń