poniedziałek, 2 maja 2016

,,Medalion z bursztynem" Anna Klejzerowicz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

Anna Klejzerowicz to autorka kilkunastu książek. Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z serią ,,Czarownica". Gdy zauważyłam w bibliotece ,,Medalion z bursztynem" postanowiłam się z nim zapoznać.

Ewa od zawsze bardziej była związana z babcią. Z matką miała  bardzo chłodne stosunki, zwracała się do niej per Halina. Rok po śmierci babci postanowiła z mężem Andrzejem uporządkować mieszkanie zmarłej. Podczas porządków w starym meblu znaleźli kopertę oraz medalion z bursztynem. Ewa z pomocą dziennikarza postanowiła dowiedzieć się, jaką tajemnicę kryje jej rodzina.

Na początek zacznę od tego, że mimo tego, iż książka jest sensacją, bardzo przypomina mi ,,Lot widmo" Beara Gryllsa pod względem pewnego wątku. Jeśli podobała Wam się jedna z tych książek, po drugą możecie sięgać w ciemno. ,,Medalion z bursztynem" Anny Klejzerowicz to napisana lekko historia kobiety, która po latach postanawia dowiedzieć się co nieco o swojej przeszłości. Czy jej się to uda? Bardzo spodobało mi się wprowadzenie krótkich rozdziałów z narracją nieznajomego mężczyzny, który ma z tą sprawą wiele wspólnego. Zakończenie jest niejednoznaczne i wcale nie zdziwiłabym się, gdyby w przyszłości została dopisana kontynuacja.

W tej książce przeszłość wojenna miesza się z teraźniejszością. Niektóre wydarzenia jakby się dublują. Bohaterowie podejrzewają, że wszystkie sprawy muszą być w jakiś sposób ze sobą powiązane. Jednak czy uda im się to udowodnić? Ile osób musi zginąć, by tajemnica mogła zostać rozwiązana do końca? Czy warto brnąć w to tak długo?

,,Medalion z bursztynem" Anny Klejzerowicz to na chwilę obecną najciekawsza książka pisarki, którą miałam okazję przeczytać. lektura się nie dłuży, strony przekłada się szybko. Pomysł na fabułę jest także oryginalny i został zainspirowany listem jednej z czytelniczek.

Moja ocena: 5/6
6 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słyszę o tej autorce, może pora to zmienić. Fabuła wydaje mi się lekko oklepana, ale zobaczę, może mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten tytuł już znajduje się jakiś czas na mojej liście obowiązkowych książek do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno w końcu zapoznam się z książkami tej autorki. W końcu mam ich już sporo w swojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O twórczości pani Klejzerowicz słyszałam już wiele dobrego... muszę w końcu zacząć się za jakąś poważnie rozglądać :)

  Pozdrawiam
  Książki - inna rzeczywistość

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie cieszy fakt, iż uważasz, że ,Medalion z bursztynem" Anny Klejzerowicz to najciekawsza książka pisarki. Zatem wezmę pod uwagę ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać, zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń