środa, 25 maja 2016

,,Legenda Robin Hooda" Tony Wolf

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2006
Format : Książka
Liczba stron: 42
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Film o Robin Hoodzie oglądałam na pewno dziesiątki razy i jakoś do tej pory jeszcze mi się nie znudził. Korzystając z okazji, postanowiłam zapoznać się także z książkową wersją.

Robin Hood - pseudonim człowieka, pozbawionego majątku, który wbrew władcy chciał rabować bogatych i oddawać biednym. Pewnego razu spotkał jemu podobnych i stworzyli leśną osadę. Ich zadaniem było wydzieranie majątków bogatym, by przeznaczyć je na żywność i odzież dla ubogich. Władca nie chciał i nie mógł na to przystać, więc wyznaczył nagrodę za głowę Robin Hooda.

W książce pewną cechą wyróżniającą jest to, że bohaterami są koty, świnie, niedźwiedzie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to książka dla dzieci, ale myślę, że ludzcy bohaterowie też by nie zaszkodzili. Niemniej, nie przeszkadzało mi zbytnio to, że w roli słynnego Robin Hooda widzę kota. Tekstu jest naprawdę dość sporo, jednak mimo to książkę czyta się kilkanaście minut. Opowiada historię tego, że dobro zawsze zwycięża, a zło wcześniej czy później zostanie ukarane.

Publikacja została wydana w sztywnej, puchowej oprawie w większym, kwadratowym formacie. Naprawdę przykuwa wzrok i sprawia, że czytelnik chce zapoznać się także z wersją książkową. Film znany jest wszystkim, jednak mam wrażenie, że książka jest mniej popularna, jednak warto to zmienić, gdyż jest naprawdę warta przeczytania.

,,Legenda Robin Hooda" to naprawdę ładnie wydana publikacja ze zwierzęcymi bohaterami i ciekawą treścią, napisaną bardzo prostym i przystępnym językiem. Czyta się szybko, więc warto poświęcić jej kilkanaście minut swojego życia, gdy kiedyś trafi w Wasze ręce.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.Książka bierze udział w wyzwaniu

5 komentarzy:

 1. Widzę, że jest naprawdę ładnie i elegancko wydana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydanie. Aż chce się takie mieć w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię film, ale po książkę już raczej nie sięgnę. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wydanie, fajnie, że jest dużo tekstu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne wydanie, aż chce się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń