niedziela, 1 maja 2016

Karty Piotruś Mickey Mouse&Friends

Gra Piotruś jest na tyle popularna, że grał w nią swoim życiu choć raz chyba każdy. Sama bardzo lubiłam tę grę, którą następnie porzuciłam n a lata. Na szczęście, dzięki temu blogowi przypomniałam sobie zasady i ponownie stała się jedną z moich ulubionych.


Piotruś Mickey Mouse&Friends kupiłam w kiosku za 5 złotych. Opakowanie było owinięte w folię, po otworzeniu - karty także były nią owinięte. Zestaw składa się z 25 kart - 12 par i 13. Do tego dołączone są 2 karty z instrukcją w 6 językach.

Gra wygląda następująco - tasujemy karty i rozdajemy graczom po kolei. Gdy mamy już na początku gry pary - odkładamy je na bok. Następnie każdy uczestnik z lewej strony bierze jedną kartę od osoby siedzącej obok. Gra kończy się, gdy zostaną oddane wszystkie pary i jedna osoba zostanie z 13 - zostaje ona Piotrusiem.

Zazwyczaj karty od 1-12 mają zazwyczaj takie same obrazki w parach. Tym razem było inaczej. Co prawda, na każdej parze występują ci sami bohaterowie, ale ustawieni w innych konfiguracjach.

Gra Piotruś przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, jednak mogą w nią grać również dorośli. Rozgrywka trwa kilka minut, a dostarcza mnóstwa dobrej zabawy,
Moja ocena: 5/6

Gra Piotruś bierze udział w wyzwaniu
3 komentarze:

  1. Nawet dorośli by się świetnie bawili przy tej grze. Super!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyglądają sympatycznie. Fajne na prezent i do wspólnej zabawy z dzieckiem :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam takie karty. Bardzo ładne.

    OdpowiedzUsuń