piątek, 29 kwietnia 2016

Życiowe piątki - Kaliningrad


Jak już pewnie wiecie, ostatnie prawie 2 tygodnie spędziłam w Kaliningradzie. Postanowiłam więc podzielić się skrótowo z Wami tym, gdzie byłam i co robiłam. Wszystkie miejsca i inne potrzebne informacje zostaną opisane w ciągu najbliższych 2 miesięcy na naszym blogu podróżniczym Sisters92, na który już teraz Was serdecznie zapraszam.

Do Kaliningradu pojechałyśmy 11. kwietnia. Najpierw udałyśmy się pociągiem do Gdańska, a stamtąd autobusem do Kaliningradu (koszt 500 rubli lub 45 złotych - ruble wychodzą taniej). Przez kolejne dni miałyśmy zajęcia z kursu Język rosyjski w biznesie, a w międzyczasie zwiedziłyśmy Centralny Park, byłyśmy w labiryncie luster, ZOO, odwiedziłyśmy Muzeum Bunkier, zobaczyłyśmy wszystkie bramy i fortyfikacje miejskie i muzea, które się znajdowały przy niektórych bramach, Muzeum bursztynu, Wyspę Kanta, Wioskę rybacką, płynęłyśmy statkiem, Muzeum Historyczno-Artystyczne, byłyśmy na wieży widokowej, widziałyśmy rysunki na wydziale BFU, jadłyśmy w restauracji Tata w kuchni. Z braku czasu i chęci nie udało nam się odwiedzić morza, Ogrodu Botanicznego i Parku Wypoczynku, Muzeum Katedra w Królewcu i Muzeum Oceanu Światowego  w Kaliningradzie. Mamy więc powód, by wrócić tam kolejnym razem :) Udało nam się za to nabyć sporo słodyczy, gier, puzzli. Jak macie jakieś bliższe pytania odnośnie jakiejś części wpisu, piszcie w komentarzach, to Wam odpiszę szybciej, niż pojawią się wpisy z tego miasta.Gra Uno - koszt ok. 22 zł.


Jedno opakowanie puzzli - ok. 1,50 zł.


Jedne puzzle z Maszą - niecałe 5 zł


Książeczka - ok. 14 złKsiążeczka z foczką, wydaje głos jak się potrząśnie - 23 zł


Pierwszy film - Lecą żurawie - ok. 5 zł, Na ratunek wielorybom - 18 zł


Płyta z 32 piosenkami Maksim - 16 zł


16 odcinków o Wilku i Zającu - 25 zł


,,Bohater naszych czasów" Lermontowa - ok. 15 zł, ,,Białe noce" Dostojewskiego - darmowa, wzięta z regału, gdzie ludzie zostawiają zbędne pozycje


Bajki kartonowe - pierwsza 6 zł, druga - ok. 5 zł.


Obie po ok. 6 zł.


Pierwsza - 7 zł, druga - 11 zł.


Książeczka o Muminku - 18 zł.


Puzzle piankowe - 6 zł.


Puzzle - 7 zł


Gra 4 w 1 - 20 zł


Scrabble - 28 zł


Zwykła gra planszowa - 7 zł


Gra - 20 zł


Gra z Maszą - 20 zł


Gra 4 w 1 - 29 złNie pamiętam dokładnie, ale jeden kubek kosztował ok. 12 zł.O której z gier lub książeczek chcecie przeczytać w pierwszej kolejności?


4 komentarze:

 1. W pierwszej kolejności może o Maszy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę wycieczki do Kaliningradu.
  Widzę moja ulubioną Maszę :) Świetna bajka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej, ale nakupowałaś książek. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyjazd boooski, aż też mi się zachciało podróży do Kaliningradu ehh, mam nadzieję, że w przyszłości ^^

  OdpowiedzUsuń