poniedziałek, 25 kwietnia 2016

,,Wielki Karol i mały Lolek", ,,Mecz o wszystko"

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Jan Paweł II - Karol Wojtyła, pierwszy polski papież. Nic więc dziwnego, że w końcu powstała o nim książka.

,,Wielki Karol i mały Lolek" opowiada o życiu Karola Wojtyły. Przez większą część książeczki jest zestawienie jego życia, jako Jana Pawła II i małego Lolka. Jedna strona to dorosły papież, druga mały chłopczyk. Na końcu jest w całości opisany zamach i wybaczenie.

Książeczka jest z serii Czytam sobie, poziom 1. Tekstu jest w niej bardzo mało, 1-2 linijki na stronie. Treść pisana jest bardzo dużymi literami, a niektóre z nich są głoskowane, by dzieci mogły nauczyć się tej umiejętności. Do tego bardzo ładne, oddające postać Jana Pawła II ilustracje, które doskonale dopełniają całości.

,,Wielki Karol i mały Lolek" to ładnie wydana historia o życiu Jana Pawła II, o tym, jak wyglądała jego droga niemal od lat dzieciństwa aż do śmierci. Cieszę się, że w tej serii jest także kilka książeczek, poświęconych znanym osobom. Na końcu znajduje się dyplom oraz kilka naklejek.


Moja ocena: 5/6

~*~

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016

Format : Książka
Liczba stron: 80
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Wielu chłopców marzy o tym, by w przyszłości zostać piłkarzem. ,,Mecz o wszystko" to idealna pozycja dla młodych piłkarzy.

Głównym bohaterem publikacji jest Artur, sportowiec, dla którego piłka nożna jest bardzo ważna w życiu. Każdy dzień to trening, mecze, prawidłowa dieta, rozgrzewka, ćwiczenie swoich słabych punktów (w jego przypadku nogi), dobrym kontakcie z kolegami z drużyny, gdyż tylko wtedy są w stanie stworzyć dobry zespół, odpowiedniej ilości snu. Arturowi też się czasem nie chce, jednak wie, że lenistwo nie może zdominować jego życia.

Książeczka jest przeznaczona dla dzieci, uczących się czytać. Jest to poziom 3, czyli dla 7-latków. Tekstu jest tutaj bardzo dużo, zajmuje praktycznie całe strony. Ilustracje są czarno-białe, trudniejsze słówka związane ze sportem zostały oznaczone gwiazdką i zgromadzone oraz objaśnione w słowniczku, znajdującym się na końcu pozycji. Ewa Nowak w publikacji udowadnia, że dzięki prawdziwej determinacji można osiągnąć sukces.

,,Mecz o wszystko'' to publikacja dla młodszych i starszych piłkarzy lub osób, które interesują się piłką nożną. Myślę,  że spodoba się także osobom nie związanym z tematem, ponieważ przybliży im tematykę piłki nożnej. Na końcu znajduje się dyplom oraz 6 naklejek.

Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


Książki biorą udział w wyzwaniu2 komentarze:

  1. Pierwsza książeczka wzbudziła moje zainteresowanie, więc będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń