środa, 6 kwietnia 2016

,,Ulysses Moore. Wrota czasu" Pierdomenico Baccalario

Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 222
Półka: pożyczona
Do kupienia: Gandalf

,,Ulysses Moore. Wrota czasu" Pierdomenico Baccalario to pierwszy tom kilkunastotomowej serii przeznaczonej dla młodszych czytelników. Miałam ten cykl na oku już od dłuższego czasu, aż w końcu dzięki uprzejmości Patrycji postanowiłam zapoznać się z pierwszym tomem. 

Po śmierci Ulyssesa Moore'a jego dom pozostał niezamieszkany. Na kupno skusili się rodzice Jasona i Julii, bliźniaków, które pewnego dnia miały zostać w posiadłości same z ogrodnikiem i jednym chłopcem z okolicy. Jasonowi już od dnia wprowadzenia wydawało się, że w domu mieszkają duchy. Samotne popołudnie miało kryć przed nimi wiele niespodzianek, zagadek, którym będą musieli sprostać.

Książka jest wydana elegancko, zawiera dość sporo ilustracji. Każdy rozdział to nowa strona, dzięki czemu dochodzą nowe ,,niezapisane strony". Byłam bardzo zdziwiona, że przeczytanie tej publikacji zajęło mi nieco ponad godzinę! Czyta się naprawdę szybko, z dość sporym zainteresowaniem. Duża czcionka i zagadki oraz rzekome duchy sprawiają, że strony przekłada się w mgnieniu oka.

Mimo tego, że seria ma kilkanaście tomów myślę, że w dłuższym odstępie czasu chciałabym zapoznać się z całością. Jest to typowa lektura fantastyczno-przygodowa dla młodszych czytelników, choć ja także osobiście jestem z niej bardzo zadowolona. Tajemnicą wciąż pozostaje fakt, czy Ulysses Moore naprawdę zmarł? :) Postać ogrodnika też kryje wiele tajemnic, które pewnie zostaną ujawnione w kolejnych tomach.

,,Ulysses Moore. Wrota czasu"  to dość znana seria, z którą zapoznaję się dopiero teraz. Myślę, że spodoba się bardziej nastoletnim odbiorcom, niż osobom w starszym wieku. Niemniej, jest to miły przerywnik dnia, który czyta się błyskawicznie. Jeśli lubicie takie lektury, serdecznie polecam.

Moja ocena: 5,5/6

3 komentarze:

 1. Tajemnica ogrodnika to jak tytuł jakiejś innej powieści, ale dowiesz się na pewno :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam ten tom na swojej półce chyba już od czterech lat. Zapomniałam w ogóle o tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam 17 lat, ale nadal jest to moja ulubiona seria :)

  OdpowiedzUsuń