niedziela, 10 kwietnia 2016

,,Oddychaj mną" Abbi Glines

Wydawca: Pascal
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 368
Półka: pożyczona
Do kupienia: Gandalf

Abbi Glines przeczytałam już wszystkie książki wydane do tej pory w Polsce. ,,Oddychaj mną" to pierwszy tom zupełnie nowej serii.

W normalnym życiu Sadie i Jax pewnie nigdy by się nie spotkali, ale jako bohaterów książki los musiał postawić na swojej drodze. Matka dziewczyny była w zaawansowanej ciąży, więc nie mogła sprzątać w domu państwa Stone, gdzie na letnie wakacje miała zjechać gwiazda rocka, Jax. Sadie musiała więc ją zastąpić i tym sposobem trafiła na muzyka. Między nimi coś zaskrzyło od pierwszej chwili. Doszło do tego, że nie mogli bez siebie oddychać...

Jeżeli miałabym przyrównać relacje pomiędzy Sadie a Jaxem do drugiej serii pisarki to na samym początku na myśl przychodzi mi relacja Blaire i Rusha. Nie jest to kopia, ale można dostrzec kilka podobieństw. Styl pisarki pozostał bez zmian, choć ta książka jest odrobinę bardziej infantylna, przeznaczona bardziej dla nastolatków. Czytało mi się ja nieco wolniej, niż tę drugą serię. Moim zdaniem była raczej średnia, biorąc pod uwagę późniejsze publikacje Abbi Glines.

Wiadomo, że relacja między zwykłą dziewczyną a gwiazdą muzyki nigdy nie będzie łatwa i tak też było w tym przypadku. ,,Podobał" mi się wątek późniejszych losów Sadie, jeśli w ogóle można tu mówić o lubieniu w kontekście tego przykrego zdarzenia. Niemniej, ten wątek wniósł nieco nowości i wprowadził jakieś poruszenie w fabule. O Sadie ubiega się także jej kolega z pracy. Jak myślicie, którego z nich wybierze?

Nieco denerwowała mnie osoba Jessici, która bezmyślnie zaszła w ciążę i wykorzystywała 17-letnią córkę, by ta zarabiała na nie dwie i dziecko, które miało się niebawem urodzić. Zdawała się zupełnie nie interesować tym, że romans z kolejnym nieodpowiednim mężczyznom może doprowadzić do ciąży.

,,Oddychaj mną"  to całkiem dobry początek serii. Cieszę się, że zapoznałam się z tą lekturą, choć gdybym ją kupiła myślę, że miałabym poczucie niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Jest to lektura na wolniejszy poranek, czy popołudnie, lekka, młodzieżowa. Jeśli ukażą się kolejne tomy, z ciekawości się z nimi zapoznam.

Moja ocena: 4,5/6

6 komentarzy:

 1. Książkę mam już na swojej półce i niebawem będę czytać. Bardzo jestem ciekawa, czy przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa seria. Póki co nie mam jej w planach, ale kto wie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chociaż ostatnio mam ogromną ochotę na New Adult, do tej książki w ogóle mnie nie ciągnie. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści Abbi Glines, ale chyba wolę zacząć przygodę z jej twórczością od "O krok za daleko" :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie podziękuję. Może za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria czeka na mojej półce do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń