sobota, 23 kwietnia 2016

Nowości #67

Czas na nowe, pokaliningradowe nowości. Zapraszam :) Do tego dochodzą rosyjskie książeczki, które pokażę w piątkowym wpisie o Kaliningradzie.

,,Social Media: Start" Jason Hunt
,,Dziedziczka z Alrestad. Korzenie" Elin Brend Johansen

Dodatek do prenumeraty Sparksa.


Piękna Ingrid Alvestad, wiodąca beztroskie życie w bogatej Christianii, właśnie się zaręczyła. Pewnego dnia otrzymuje nieoczekiwany telegram. Okazuje się, że ojciec, z którym od dzieciństwa nie miała żadnego kontaktu, zapisał jej w spadku ogromny dwór. Ingrid staje przed trudnym wyborem. Czy wypełni wolę ojca i zamieszka na wsi we dworze, w którym z każdego kąta wyzierają stare tajemnice i grzechy i gdzie Ingrid wcale nie jest mile widziana? A może posłucha narzeczonego i wyrzeknie się dziedzictwa?

,,Miejsce dla dwojga" Richard Paul Evans

Kolejna książka pisarza do kolekcji.


Alan stracił wszystko, co było dla niego drogie. Nie chciał żyć, nie chciał pamiętać. Rozwiązaniem miała być wędrówka. Przez całą Ameryką. Pieszo, z małym plecakiem. Bez planu.

W sytuacjach, które wydają się bez wyjścia, z bezinteresowną pomocą przychodzą mu zupełnie obcy ludzie. Ich proste gesty wsparcia pozwalają Alanowi przetrwać samotność. Przypominają, że nie jest sam. Że jest ktoś, kto czuwa nad nim w chwilach największego zwątpienia.
Alan zostaje poddany kolejnej ciężkiej próbie. Choroba niespodziewanie przerywa jego podróż i mężczyzna wraca do domu, do ojca, który nie do końca rozumie wybór syna. Ten przymusowy przystanek przynosi moment zastanowienia, a także ujawnia niespodziewaną prawdę. Że czasem to, czego szukamy, jest tuż pod naszym nosem. Tylko czy Alan zdąży na czas ją odkryć? Zanim Ci, którzy są naprawdę ważni odejdą na zawsze.

Droga nadziei to kolejna powieść wchodząca w skład bestsellerowych Dzienników pisanych w drodze Richarda Paula Evansa.

,,Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy" Leszek Talko

Z chęcią poczytam o Bolku i Lolku.


Jakie zwierzę lubi podkradać kanapki? Jakie skarby można znaleźć w ogródku? Do czego przydają się nowe buty? Kto może wyłonić się z jeziora? I jak sprawić, żeby nagle w lodówce pojawił się ulubiony sernik? W domu i na podwórku, w mieście i na wsi - Bolek i Lolek zawsze świetnie się bawią. 
Zupełnie nowe opowiadania o przygodach niesfornego duetu.

Kategoria wiekowa: 7-13 lat

,,Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic" Elżbieta Lekan

Niebawem wpis o tej książeczce.


Bolek i Lolek przedstawiają kolorowe, rysunkowe zgadywanki, które pokocha każde dziecko. Rozwiązywanie łamigłówek na różnych poziomach trudności to prawdziwa frajda! Edukacyjna książeczka z zadaniami jest idealna, by zabrać ją w podróż lub bawić się nią w domu. 


Razem z Bolkiem i Lolkiem
* ćwiczę spostrzegawczość
* uczę się liczyć
* rozróżniam kształty i kolory

,,Noce w Rodanthe" Nicholas Sparks

Kolejne tomy kolekcji.
Historia czułej miłości, radości, nadziei, poświęcenia i... przebaczenia. Nicholas Sparks po raz kolejny przypomina, że miłość jest możliwa w każdym wieku i często przychodzi, kiedy najmniej się jej spodziewamy...

Na podstawie powieści w 2008 roku powstał film z Richardem Gere'em i Diane Lane w rolach głównych. 
Rodanthe. Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko – miłości...

Adrienne Willis została porzucona przez męża dla młodszej kobiety. Trzy lata po rozwodzie, na prośbę swojej przyjaciółki, Adrienne przyjeżdża na tydzień do tego czarującego miejsca, by pomóc w prowadzeniu pensjonatu „Gospoda”. Traf chce, że w tym samym czasie przebywa w nim chirurg, Paul Flanner. Oboje są ludźmi po przejściach, dla obojga Rodanthe jest miejscem ucieczki. Kilkudniowa znajomość wywraca ich świat do góry nogami. Postanawiają wspólnie spędzić resztę życia, ale los chce inaczej. Wspomnienie tej miłości towarzyszy Adrienne przez lata…

,,Bezpieczna przystań" Nicholas Sparks


Kiedy w nadmorskim miasteczku pojawia się tajemnicza młoda kobieta, niektórzy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do porzucenia miejskiego życia i przeprowadzki w miejsce, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie pracuje w lokalnej restauracji i wyraźnie unika nowych znajomości. Do czasu. Kiedy poznaje Alexa, wdowca z dwójką dzieci, wbrew sobie zaczyna coraz bardziej angażować się w życie jego rodziny. Między tym dwojgiem wybucha uczucie. Katie zdaje sobie jednak sprawę, że przyszłości i szczęścia nie da się zbudować na kłamstwach i ukrywaniu prawdy o własnej przeszłości. W najczarniejszej godzinie jedynie miłość może dać jej bezpieczne schronienie...

,,Wybór" Nicholas Sparks


Travis Parker nigdy nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka - lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie femme fatale, ale kobieta pragnąca spełnić się jako żona i matka, od kilku lat związana z jednym mężczyzną - coś odmieni w jego życiu? Gabby odrzuca próby nawiązania bliższej znajomości. Wydawałoby się, że pomiędzy tym dwojgiem nic nie może się wydarzyć, a jednak... Z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co zakończy się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem.
,,Hotel Bankrut" Magdalena Żelazowska

Książka dla Pauliny od wydawnictwa. Zapowiada się niecodziennie.Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób.

Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który splajtował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Dręczący ich bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.

Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prowadzi do przełomu.

Poniższe 11 książek to nasz zakup na księgarni Pascal, po 9,90 zł każda. Jestem zawiedziona  tym zamówieniem, gdyż ksiązki okazały się mieć pogięte okładki i np. całe brudne, zszarzałe okładki. Niestety, na stronie promocji nie było mowy o żadnym uszczerbku.

,,Dziecko śniegu" Eowyn Ivey

Zapowiada się piękna historia. O książce czytałyśmy sporo dobrego.Baśniowa opowieść o miłości i pragnieniu szczęścia w tajemniczym klimacie mroźnej Alaski.

Jack i Mabel po tragicznych przeżyciach przeprowadzili się na Alaskę. Pragnęli znaleźć się jak najdalej od ludzi, zacząć życie od nowa. Pewnego popołudnia, w niespodziewanym przypływie radości spontanicznie lepią figurkę ze śniegu, a rano spostrzegają, że ktoś zabrał czapkę i szalik, którymi była ozdobiona. Dookoła ich domu znajdują ślady stóp... 

To ciepła, spokojna opowieść, która mimo śnieżnego krajobrazu rozgrzewa serce. Historia wielkiej miłości – rodziców do dziecka, kobiety i mężczyzny – odkrywania na nowo uczucia, które zagubiło się gdzieś po drodze w niewypowiedzianym żalu i bólu, w codzienności.

Eowyn Ivey oparła swoją powieść na rosyjskiej baśni Snegurochka (Śnieżynka) opowiadającej o bezdzietnym małżeństwie, które ulepiło figurkę dziewczynki ze śniegu. Postać ożyła i przyniosła ze sobą wiele szczęścia, jednak podczas wycieczki do lasu dziewczynka podeszła zbyt blisko ognia…

,,Bliźnięta atakują!" Marta Kuligowska, Sandra Nowak

Za tę cenę żal nie kupić. Z chęcią ją przeczytam.


Jesteś w ciąży?
Spodziewasz się bliźniąt lub planujesz powiększyć rodzinę?
Szukasz praktycznych porad?
Chcesz w jednym miejscu znaleźć najważniejsze informacje?

Jeśli odpowiedziałaś „tak” choć na jedno pytanie, ta książka jest dla Ciebie!

Bliźnięta atakują! to poradnik jak wyjść z opresji przy dowolnej liczbie dzieci. Ta książka to zbiór doświadczeń dwóch matek bliźniąt, które wszystko, co napisały przerobiły na własnej skórze, własnych dzieciach i we własnym życiu. Autorki szczerze piszą o tym jak momentami może być ciężko, ale też wzruszająco i pięknie.

,,Dopóki nie powiem do widzenia" Susan Spencer-Wendel, Bret Witter

Od czasu do czasu lubimy takie historie.


Susan Spencer, młoda utalentowana dziennikarka, matka trójki dzieci i szczęśliwa żona, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora. Nie chce jednak, aby ostatnie chwile jej życia przepełnione były smutkiem i rozpaczą. Postanawia przeżyć ten czas z radością i bez strachu. Bez chwili wahania wyrusza w podróże swoich marzeń, odwiedza dawno niewidzianych przyjaciół, odkrywa swoje greckie korzenie i przeżywa najpiękniejszy rok w swoim życiu. 
Podróż w nieznane zakątki świata pozwala jej odkryć w sobie odwagę i radość życia, które sprawiają, że każdy kolejny dzień jest piękniejszy!

Ta książka, pełna ciepła i nadziei, opowiada o miłości do życia i niezwykłej sile, która drzemie w każdym z nas. Życie to piękna przygoda. I choć czasami kończy się przedwcześnie, tylko od nas zależy, jak ją przeżyjemy…

,,Noc w Orient Expressie" Veronica Henry

Myślę, że mi się spodoba.


Orient Express.
Luksus. Tajemnica. Miłość

Dla niektórych pasażerów Orient Expressu podróż na trasie Londyn – Wenecja będzie czymś więcej niż tylko przejażdżką legendarnym pociągiem.

Wielka miłość z przeszłości. Tajemnicza misja w Wenecji. Obietnica dana umierającemu przyjacielowi… 

Poznaj historie ludzi złączonych tą zjawiskową podróżą. 

Stojąca u progu życiowych decyzji Imogen.  

Sylvie i Riley – wieloletni kochankowie i ich coroczne spotkanie.  Emmie i Archie, którzy wygrali podróż w konkursie, o którym nie wiedzieli.  Stephanie i Simon, który pragnie przełamać lody między narzeczoną a dorastającymi dziećmi.  Wreszcie Adele i Jack oraz ich wielkie, niszczące pożądanie sprzed lat. Dla nikogo ta podróż nie będzie łatwa.

A kiedy wszyscy znajdą się w bajkowej scenerii weneckiej laguny, nic nie będzie już takie jak przedtem.

,,Porada da radę" Jakub Porada

Mamy mało książek podróżniczych, a za tę cenę żal było nie kupić.


Urlop możesz mieć co tydzień, a Europa jest tańsza, niż ci się wydaje!

Nadchodzi weekend i nie wiesz, dokąd pojechać? Boisz się korków na polskich drogach, kolejek po gofra nad morzem lub przepychanek po oscypka w górach? Uwolnij wyobraźnię, obudź marzenia i ruszaj!

Wybierz się w sobotę do magicznego Budapesztu, w którym zjesz lokalne smakołyki za 15 złotych! W niedzielę leć do majestatycznego Rzymu i zapłać za wycieczkę mniej niż za parę nowych butów czy spodni!

Zwiedź za darmo Pałac Branickich w Białymstoku, a jeśli nadal będzie ci brakowało kulturalnych doznań, wybierz się do British Museum i nie płać za bilety wstępu! Jesteś znudzony zwiedzaniem? Śmiało udaj się na zakupy do Mediolanu w cenie połączenia PKP do Radomia.

W tej książce znajdziesz nie tylko opisy tras i adresy miejsc, które warte są zobaczenia, ale także samouczek, jak kupować tanie bilety na samolot, pociąg i autobus i gdzie ich szukać, jak znaleźć nocleg w dobrej cenie i gdzie jeść, żeby się najeść.

,,Diamentowy Plac" Marce Rodoreda

Zapowiada się dość niecodzienna historia.Barcelona, rok 1930.

Quimet prosi do tańca piękną Natalię. To miłość od pierwszego wejrzenia. Spełnia się obietnica, że w ciągu roku zostaną małżeństwem. Wkrótce biorą ślub, a na świat przychodzi dwójka ich dzieci. W tle trwa hiszpańska wojna domowa, a przyszłość staje się coraz bardziej niepewna. Quimet wyrusza na front...
Jak Natalia poradzi sobie bez ukochanego męża?
Czy odzyska wiarę w miłość?
Piękna powieść o bohaterstwie, za które nie otrzymuje się orderów, a szansę na życie. O wielkich marzeniach i jeszcze większych rozczarowaniach. O zwykłych ludziach, którzy znaleźli się w niezwykłych sytuacjach.
Książka choć wydana po raz pierwszy w latach sześćdziesiątych, niesie ze sobą wartości, o których w dzisiejszych czasach pozwalamy sobie niestety zapomnieć. Mądra i klasyczna literatura o odwadze, determinacji i poszukiwaniu szczęścia. Tę książkę z ręką na sercu można polecić każdemu.

,,Do zobaczenia w Barcelonie" Anna B. Kann

Kolejna niecodzienna historia.


Przesycona gorącymi rytmami flamenco opowieść o tym, jak szukając szczęścia, niespodziewanie można odnaleźć samego siebie. Trzy kobiety – przyjaciółki, rywalki – wyjeżdżają do Barcelony, by w najsłynniejszej katalońskiej szkole uczyć się flamenco.
Małżeństwo Ewy rozpada się, a jedyną odskocznią od rzeczywistości jest dla niej taniec. Swoją pasję dzieli z Gośką, przyjaciółką i prawdziwym aniołem stróżem. Z Martą znają się niezbyt blisko… Wszystko zaczęło się jeszcze w Poznaniu, gdzie poznały Paco, przystojnego Hiszpana, mistrza flamenco i uwielbianego nauczyciela. Wakacyjny wyjazd, by to właśnie z nim kontynuować naukę, wydawał się doskonałym pomysłem. Ta podróż daje im jednak znacznie więcej, niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać – odmienia ich życie w najbardziej nieoczekiwany sposób. Bo czy szczęście jest zawsze tam, gdzie go szukamy?
Pierwsza powieść o flamenco napisana przez Polkę z polskiej perspektywy! 

,,Dziewczyny z Nowego Jorku" Gemma Burgess

Myślę, że mi się spodoba. Okładka też jest dość specyficzna.


Nigdy nie romansuj z bratem swojej współlokatorki. To prosta acz niezawodna zasada. A ja ją złamałam zeszłej nocy. Dwa razy. Ups.
Poznaj Pię Keller. Bystrą, wyrafinowaną i... zepsutą. Jej pomysł na życie? Załatwiona przez rodziców praca w nowojorskiej agencji public relations i imprezowanie w weekend. Pomysł się sprawdza, aż do niedzielnego poranka, kiedy...
Zdjęcie Pii tańczącej topless na stole ląduje na Facebooku. Dziewczyna traci pracę, a rodzice odcinają kurek z pieniędzmi. Pia podobnie jak Hanna z serialu „Dziewczyny” (Girls) ma kilka tygodni, by wziąć życie w swoje ręce. Czas zrezygnować z szaleństw i partnerów na jedną noc.
Witaj w świecie „dziewczyn z Nowego Jorku”. Pia, Angie, Madeleine, Julia i Coco właśnie zaczynają przygodę życia w najwspanialszym mieście świata.
Opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu i nauce na błędach. Szybka jak rollercoaster akcja, ostry humor i współczesny Nowy Jork. Hipsterski. Cyniczny. A jednocześnie wciągający i magiczny.
Bridget Jones spotyka tu Carrie Bradshaw. Tylko, że mają trochę mniej lat. Powieść dla fanek serialu „Dziewczyny” i „Seks w wielkim mieście”.

,,Sposób na singielkę" Katarzyna T. Nowak, Ewa Zuberek

Kolejna powieść obyczajowa, która może mi się spodobać.


Klimatyczny Kraków, urokliwe mieszkanko na poddaszu i dwie przyjaciółki.

Lilka i Baśka to dziennikarki freelancerki tuż po trzydziestce. Postanowiły zamieszkać razem, żeby nie wydawać majątku na rozmowy telefoniczne do siebie. Zazwyczaj przesiadują w knajpach na Kazimierzu, kupują ciuchy przez internet albo popijają białe wino, wspominając nieudane związki.
Kiedy spotykają mężczyzn, z którymi naprawdę mogłyby się związać, ich całkiem przyjemne życie singielek wywraca się do góry nogami.

Ale czy są gotowe na zmiany?

,,To musi się udać. Podróż blogera na koszt Twittera (2013)" Paul Smith

Z chęcią przeczytam, na pewno nietuzinkowa książka.


Historia człowieka, który podjął internetowe wyzwanie i bez pieniędzy dotarł na koniec świata.

Bardzo oryginalny pomysł na przygodę 21. wieku. Podróż nie ma planu, kolejne destynacje zależą tylko od ofert, które Autor dostanie na Twitterze, a decyzja o kierunku wyjazdu musi zapaść nie wcześniej niż 3 dni przed wyruszeniem. Jeśli w ciągu 48 h nie wpłynie żadna oferta, przygoda będzie zakończona! Cała eskapada jest relacjonowana na Twitterze, śledzona i omawiana przez tysiące ludzi na całym świecie. Bohater będzie podróżować samolotem, statkiem, pociągiem, samochodem. Nocować zarówno w 5-gwiazdkowych hotelach, jak i na podłodze w „zerogwiazdkowcach”.

,,Tylko się nie zakochaj" Nicola Doherty

Zapowiada się kolejna zabawna, lekka historia.


„Tylko się nie zakochaj!” powtarzała w myślach przed wyjazdem.

Alice pracuje w londyńskim wydawnictwie. Niedawno zerwał z nią chłopak, nie znosi szefowej, a w pracy jest niedoceniana. Pewnego dnia dostaje wielką szansę. Jej ulubiony aktor, Luther Carson, ma pracować nad swoją autobiografią. Zadaniem Alice jest skłonienie go do wyznania najskrytszych tajemnic. Wydawnictwo wynajmuje Carsonowi willę na Sycylii. Atmosfera włoskiej słonecznej wyspy otoczonej lazurowym morzem ma sprawić, by aktor czuł się swobodnie. Luther skupia się jednak na atrakcjach, które oferuje Sycylia i na pięknej aktorce Annabel.
Dodatkowo, w wykonaniu zadania Alice nie pomagają liczne wpadki i pomyłki oraz irytujący manager Sam, który z jakiegoś powodu stara się, by aktor nie ujawniał swoich sekretów.
Dziewczyna szuka sposobu, by przechytrzyć obu mężczyzn i zrealizować swój plan.
Złamane serce, dwóch przystojnych, pociągających facetów i uroki Sycylii stawiają przed nią najtrudniejsze zadanie - tylko się nie zakochać!

Ta zabawna niczym "Dziennik Bridget Jones", opowieść dostarczy ci świetnej rozrywki, szczypty namiętności i wywoła salwy śmiechu.

6 komentarzy:

 1. Ale wspaniałości:)) "Dziewczyny z Nowego yorku" "Noc w ORIENT EKSPRESSIE" i "Sposób na singielkę" te książki po prostu muszę poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bolek i Lolek są cudowni! Mamy w domu obie te nowe pozycje i zarówno dzieciaki jak i ja z mężem jesteśmy zachwyceni! Świetna zabawa dla całej rodziny - w końcu Bolka i Lolka chyba każdy rodzic pamięta ze swojego dzieciństwa i chętnie wraca wspomnieniemi do tych beztroskich czasów :) Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak duzo nowości :) Chętnie przeczytałabym tę książkę o social media :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowała mnie książka ,,Hotel Bankrut". A z tym zamówieniem to jakaś masakra.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne nabytki :) Czytałam ,,Dziecko śniegu" i "To musi się udać", obie bardzo mi się podobały. Ciekawa jestem, czy Tobie się spodobają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Same fajne książki, sama nie wiem, którą przeczytałabym jako pierwszą ;)

  OdpowiedzUsuń