wtorek, 26 kwietnia 2016

,,Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy" i ,,Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic"

Wydawca: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 174
Półka: posiadam
Do kupienia: Znak

Bolek i Lolek to jedni z moich ulubionych bohaterów z dzieciństwa. 1,5 roku opisywałam Wam jedną książkę z tymi bohaterami w roli głównej pt. ,,Bolek i Lolek. Genialni detektywi" Marcina Wichy. W publikacji ,,Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy" czeka na nas aż 10 opowieści z tymi braćmi.

Razem z Bolkiem i Lolkiem będziemy mieli szansę odnaleźć bociana, nudzić się na wsi, szukać potwora z Loch Ness, kupić bardzo drogie buty sportowe na zawody, zająć się sprzedażą lemoniady, bawić się wykrywaczem metali, obchodzić urodziny Lolka i poznać jego magiczna moc, być może dowiemy się, kto wyjada słodycze, jak to jest chcieć mieć konia oraz poznamy siłę magnesu. 

Książka kosztuje prawie 35 złotych, jednak myślę, że jest warta tej ceny. Została wydana bardzo elegancko w sztywnej oprawie z licznymi bardzo kolorowymi ilustracjami. Opowiadania mają zazwyczaj po ok. 20 stron, często strony są w całości wypełnione tekstem. Mimo tego, książkę czyta się dość szybko, a ulubieni bohaterowie jeszcze bardziej zachęcają do poznawania ich dalszych przygód.

,,Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy" to kolejna ciekawa publikacja z przygodami braci, których braciom nie brakuje. W tej części są one bardzo niecodzienne, dzięki czemu czyta się o nich z jeszcze większym zainteresowaniem.

Moja ocena: 5/6
~*~

Wydawca: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Półka: posiadam
Do kupienia: Znak

Książeczka została wydana w poziomie, zawiera wiele zagadek, w których uczestniczą Bolek i Lolek. Bardzo podoba mi się to, że jak by na jednej kartce z jednej strony jest zadanie, a na odwrocie odpowiedź.

Zadania się m.in. następujące - znajdź szczegóły, labirynty, zobacz co jest potrzebne do przygotowania..., zadania związane z dodawaniem, emocjami, na spostrzegawczość. Do góry są zaznaczone gwiazdki, oznaczające trudność zadania. Dziecko ma ich do wykonania aż 50.

Książeczka ma raczej miękki kartki. Kosztuje niecałe 18 złotych i za tę cenę na pewno bym się na nią skusiła. Myślę, że naprawdę warto, gdyż zadania są różnorodne, ćwiczą różne umiejętności dziecka, a do tego zbiór zadań jest bardzo ładnie wydany.

,,Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic" to nowa pozycja, której bohaterami są Bolek i Lolek. Z tej pozycji nie dowiecie się niczego nowego o przygodach braci, ale może dzięki niej Wasze dziecko posiądzie nowe umiejętności, które przydadzą mu się w przyszłości.

Moja ocena: 5/6

 Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Znak.


Książki biorą udział w wyzwaniu5 komentarzy:

 1. Ja też bardzo lubię tych bohaterów. Mam do nich wielki sentyment!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze ich lubiłam. Dobrze, że ciągle o nich pamiętają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę kiedyś nabyć tę książkę, wszak Bolek i Lolek to świetna bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra! Mamy w swojej kolekcji wszystkie wcześniejsze części przygód tych dwóch przeuroczych chłopców i ostatnio kupiłam starszemu odkrywców a mlodszemu właśnie tą mała edukacyjną. Obie to bardzo strzal w 10! Starszy czyta mlodszemu, a póżniej razem siadają i bawią się rozwiązujac zagadki z tej małej, aż milo na nich popatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż miło patrzeć jak moje dzieci śmieją się przy tych samych bajkach co ja będąc w ich wieku :) Fajnie, że teraz Bolek i Lolek są w wersji książkowej bo wole jak dzieciaki czytają niż patrzą tylko w ekran

  OdpowiedzUsuń