sobota, 16 kwietnia 2016

Gra 4 w 1 z zebrą ZOU

Gra 4 w 1 z zebrą ZOU to produkt, który kupiłam na poczcie za 27 zł. Jak za cztery gry w jednym pudełku, myślę, że to dobra cena.


Wewnątrz znajdują się 60-elementowe puzzle w zamykanym opakowaniu, luźne domino, spięte gumką karty do Piotrusia oraz memo w zamykanym opakowaniu. Dodatkowo jest także książeczka z zadaniami - rebusy, wykreślanki. 





Na początek karty do gry w Piotrusia. Gra polega na tym, że każdy uczestnik otrzymuje po tyle samo kart, nikomu ich nie pokazuje. Każdy w kolejności bierze po jednej karcie od kolegi z lewej strony. Jeżeli jest para, się ją odkłada. Osoba z 13 kartą zostaje ,,Piotrusiem". Odnośnie kart do gry bardzo mi się podobają, zwłaszcza ze względu na ilustracje i ich barwy.


Druga z zaproponowanych gier to memo. Jest 20 par, razem 40 kart. Wszystkie karty są zasłonięte, odsłaniamy po parze, staramy się zapamiętać, gdzie znajduje się dana ilustracja. Jak się trafi dwie takie same, kładziemy je na bok, a jeżeli nie, gramy dalej, zasłaniając obie karty. Zwycięża osoba, która zbierze najwięcej par.


W instrukcji zostało wyjaśnione po ile kafelków otrzymuje każdy gracz, jest to uzależnione od ilości osób biorących udział w grze. Zaczyna gracz z największą ilością oczek wyrzuconych kostką i od tego obrazka zaczynamy układanie domina. Następnie staramy się układać je parami (dwa takie same znaczki obok siebie), kafelki z dwoma takimi samymi ilustracjami traktowane są jako ekstra i mogą oznaczać obojętnie co. Gdy brakuje nam kafelków, dobieramy 2 nowe.


Ostatnia rzecz to puzzle. Składają się z 60 bardzo dużych elementów. Ułożenie tego obrazka zajmuje kilkanaście minut. Bardzo łatwo się dopasowują, są wykonane z tektury.


Jak za kwotę 27 złotych uważam ten zestaw za niezwykle umiejętnie skompletowany. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nam najbardziej do gustu w długoterminowej rozgrywce przypadł Piotruś i Domino. Można w to grać kilka razy z rzędu i się nie znudzi. Wspaniała rozrywka dla małych i dużych.

Moja ocena: 5,5/6

~*~

Jako dodatek prezentuję Wam osobno kupioną kolorowankę z zebrą ZOU. Są w niej obrazki do pokolorowania i różne zadania - zazwyczaj trzeba co dorysować, zatańczyć, zaśpiewać lub zagwizdać, jest też rebus i naklejki.






Gra bierze udział w wyzwaniu




2 komentarze: