czwartek, 21 kwietnia 2016

,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Czesław Centkiewicz

Wydawca: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 48
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Czesława Centkiewicza to lektura w szkole podstawowej od wielu lat. Zgodnie z wszelkim prawdopodobieństwem, każdy z nas powinien ją kiedyś przeczytać, a jeśli się nie złożyło macie okazję, by to nadrobić.

Narratorem tej dość krótkiej publikacji jest Europejczyk, który znajduje się obecnie na Grenlandii, mieszka z Eskimosami i przyjaźni się z 12-letnim Anarukiem. Dzięki tej książce możemy bliżej poznać zwyczaje Eskimosów, poczytać o ich polowaniach, odzieży, poznamy także kilka historii. Mnie najbardziej wzruszyła ta o pewnej staruszce i niedźwiadku.

Całość napisana została w bardzo przystępny sposób. Czyta się naprawdę szybko i ze sporym zainteresowaniem. Myślę, że lektura spodoba się młodszym uczniom szkoły podstawowej, gdyż jest naprawdę zajmująca. Moja pozycja została wydana w formie zeszytowej, w małym formacie, na żółtawym papierze bez ilustracji.

,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii" to taka opowieść, z którą warto się zapoznać, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Warto w natłoku innych lektur znaleźć te kilkadziesiąt minut na nią, gdyż jest naprawdę ciekawa.

Moja ocena: 6/6

Książka bierze udział w wyzwaniu6 komentarzy:

 1. Ostatnio polubiłam książeczki dla dzieci, od czasu do czasu sięgam po nie i czytam bratanicy, która uwielbia słuchać bajek. Myślę, że i ta przypadłaby jej do gustu ;)

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam tę książkę! Sentymenty z lat dzieciństwa powróciły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech... kiedyś była moją lekturą w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 4. A nawet nie wiem, czy była to moja lektura, już nie pamiętam :( Ale to nic, warto przeczytać, to chętnie po nią sięgnę, tym bardziej, że cieniutka.

  OdpowiedzUsuń