czwartek, 28 kwietnia 2016

,,50 prac ręcznych na lato" Marcelina Grabowska-Piątek

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 118
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Prace ręczne uwielbiam od kiedy tylko pamiętam. Zawsze najwięcej radości sprawiało mi robienie plakatów i innych tego typu rzeczy, Książka Marceliny Grabowskiej-Piątek z wiosennymi pracami ręcznymi tak mi się się spodobały, że postanowiłam skusić się na wersję letnią.

Książka podzielona jest na 4 duże kategorie, dość niecodzienne trzeba przyznać - Zabawki, Ozdoby domu i ogrodu, Akcesoria, Pudełka i pocztówki. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4-7 lat, jednak jestem pewna, że także starsze dzieci będą z niej często korzystać, jeśli lubią prace ręczne.

Książka jest w dużym formacie, ma puchową okładkę. Jest naprawdę starannie i pięknie wykonana. Czasem jedna rzecz zajmuje kilka stron, dzięki czemu wszystko zostało dokładnie objaśnione. Przy każdej pracy jest także podany czas jej wykonania oraz stopień trudności (od 1-3 piłeczek). Przeglądając tę publikację, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że jest ona bardzo kolorowa, a także różnorodna. Prace są naprawdę różne, zazwyczaj bardzo proste w przygotowaniu. Jeśli zastanawiacie się, na przykład, jak wygląda wiatraczek, już nie musicie tego robić. Gotowy przepis znajdziecie w tej pozycji.

,,50 prac ręcznych na lato" Marcelina Grabowska-Piątek to naprawdę pięknie wydana książka, wydaje mi się, że bardziej różnorodna, niż wiosna, która też mi się bardzo spodobała. Jeśli miałabym się zdecydować na jedną książkę, na tę chwilę byłoby to lato, ale przede mną jeszcze jesień i zima. Czas pokaże, która z czterech pozycji stanie się moim faworytem.


Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka bierze udział w wyzwaniu5 komentarzy:

 1. Z zawodu jestem pedagogiem i nauczycielem, więc przydałaby mi się taka pomoc. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka książka na pewno pobudza kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem. Wszystko co kreatywne lekko mnie odstrasza :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne do zajęć z dziećmi w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń