wtorek, 29 marca 2016

,,Zosia i jej ZOO. Niesforny miś polarny" Amelia Cobb

Wydawca: Zielona Sowa
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Empik

Książek o zwierzętach typu kot, pies, czy koń jest mnóstwo. Amelia Cobb jednak posunęła się o krok dalej i pisze o zagranicznych gatunkach - lwiątku, pingwinie, pandzie, foczce, słoniu, śnieżnej panterze, niedźwiedziu polarnym, a niebawem także o koali.

W Azylu Zoologicznym wraz z powrotem dziadka Horacego miało pojawić się nowe zwierzątko. Zosia z lemurkiem Mipem mieli też inne kwestie do przemyślenia. Niebawem miały się odbyć urodziny mamy dziewczynki i bohaterka postanowiła przygotować dla niej wspaniały prezent. Każde ze zwierząt miało swoją propozycję. Na którą zdecydowała się Zosia?

Lubię tę serię za to, że mogę poczytać o innych zwierzętach, niż wyżej wymienione. Dodatkowo Zosia rozumie mowę zwierząt, więc sporo się dzieje. Zawsze wie, jak mają one na imię, swój sekret jednak skrywa w tajemnicy. Każda książeczka ma też morał. W przypadku tej o niedźwiadku polarnym dotyczy on tego, że wypada słuchać rówieśników, czy też starszych, liczyć się z ich zdaniem, nie przerywać im w pół słowa i by potrafić też ich wysłuchać.

,,Zosia i jej ZOO. Niesforny miś polarny" to siódmy tomik serii, który można czytać jako oddzielną książeczkę. Przywołane krótko zostały tutaj pandy z ,,Figlarnej pandy". Osobiście bardzo lubię tę serię, ma dużą czcionkę i liczne szarawe obrazki. Czyta się naprawdę szybko i ze sporym zainteresowaniem.

Moja ocena: 5,5/6

Książka bierze udział w wyzwaniu


6 komentarzy:

 1. Super - myślę, że takie książki dla dzieci są naprawdę przydatne przy wychowywaniu dziecka ;) Dobrze, że nie ograniczasz się tylko do literatury "dla dorosłych" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna, udana książeczka z tej serii. Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz mam komu takie baje czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam mojej małej książki z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem jednak spasuje, bo już mam inne bajeczki na oku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym z córką poczytać zatem o pandzie. Ma fisia na ich punkcie :)

  OdpowiedzUsuń