środa, 23 marca 2016

Urodziny Tappiego książka + gra

Tappi nie jest moim ulubionym bohaterem książkowym, ale gdy już kilka miesięcy temu zobaczyłam grę planszową z jego udziałem musiałam się na nią skusić :) Cena rynkowa to 44,90 zł.Na nieprzeczytane.pl, czyli mojej ulubionej księgarni kosztuje nieco ponad 20 złotych, więc naprawdę warto. 


Gra jest wydana w dużym kartonowym pudełku. Plansza do gry jest składana w kwadrat, składa się z czterech kwadratów. Do tego są kostka, żetony, karty do gry i 5 podstawek do pionków.


Do pierwszej gry potrzebne są żetony (tylko 20 białych), podpisanych na odwrocie Urodzinowe memo. Zabawa polega na zapamiętywania położenia różnych obrazków i odnajdywaniu par. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej. Zabawa zajmuje kilka minut i doskonale ćwiczy pamięć.
Druga zabawa byłaby zwyczajna, polega ona na rzucaniu kostką i przesuwaniu się o daną ilość pól do przodu, gdyby nie różowe, niebieskie, żółte i czarne pola. Żółte oznaczają, ze cofamy się o kilka pól do przodu lub do tyłu, czarne - że tracimy kolejkę. Do różowych i niebieskich są potrzebne specjalne karty, których nie wolno mieszać. Jeden zestaw to zadania na wiedzę - np. wymień trzy warzywa, powiedz, jakie zwierzę ma rudy ogon, dwa zwierzęta na b, kto mieszka w wodzie. Drugi zestaw to trochę ruchu, czyli np. zrób trzy pajacyki, nie oddychaj przez 3 sekundy, zahucz jak sowa, zrób trzy przysiady. Dzięki tego typu zadaniom rozgrywka się wydłuża, bo w przeciwnym wypadku przejście całej trasy byłoby bardzo szybkie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze na urodziny Tappiego.
Nie trzeba przepadać za Tappim, by skusić się na tę grę. Obie rozgrywki toczą się bardzo szybko, jest przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Jest starannie wykonana. Mimo tego, że mam już ponad 20 lat z chęcią będę w nią grała z bliskimi, bo nadaje się na wolne popołudnie dla całej rodziny.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis bierze udział w wyzwaniu


5 komentarzy:

  1. Kupiłaś ją w dobrej cenie, na którą można się skusić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cena przystępna, więc będę miała na uwadze tę grę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zagrałabym z chęcią, żałuję tylko, że nie mam z kim.. Dzieciaki w mojej rodzinie wolą grać w gry komputerowe niestety, a chrześnica oznajmiła mi, że książek to ona w ogóle nie lubi ;]

    OdpowiedzUsuń