czwartek, 24 marca 2016

,,Ryzykowny układ" Caitlin Kittredge

Wydawca: Jaguar
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 392
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Caitlin Kittredge stworzyła coś, czego do tej pory jeszcze nie czytałam. Połączenie fantastyki z kryminałem w znakomitym stylu. Jeśli podobały Wam się takie pozycje jak ,,Nethergrim. Otchłanny", czy seria ,,Król Kruków" powinniście być usatysfakcjonowani, gdyż pierwszy tom tej serii, moim zdaniem, jest świetny.

Kilkanaście lat wcześniej między Pete Caldecott a Jackiem Winterem doszło do naruszenia pewnego magicznego rytuału. Dziewczyna była przekonana, że chłopak jej siostry umarł. Po latach jest policjantką, a w Londynie zaczynają znikać dzieci. Dostaje cynk na spotkanie z informatorem. Na miejscu spotyka... Jacka, który jawnie ją nienawidzi. Jednak tylko razem mogą uratować dzieci, które zaczynają ginąć. Czy zjednoczą siły, by działać w sprawie, w którą zaangażowana jest magia?

Opis tej książki czytałam wielokrotnie i jakoś nigdy specjalnie nie byłam nią zainteresowana. Jednak za którymś razem z rzędu postanowiłam, że cena jest tak okazyjna, iż mogę się na nią skusić. Nie minęło wiele czasu od kupna, gdy zabrałam się za jej lekturę. Publikacja wciągnęła mnie już od pierwszej strony i z każdą kolejną stroną to uczucie jeszcze się pogłębiało. Wiedziałam, że nie zasnę, nie poznawszy zakończenia.

Styl pisarki jest bardzo prosty, młodzieżowy. Bardzo spodobało mi się także dość niecodzienne połączenie kryminału z fantastyką. Na półce czeka już na mnie drugi tom. Jestem bardzo ciekawa, jak to wszystko dalej się potoczy. Książkę czyta się naprawdę szybko i ze sporym zainteresowaniem. Gdy traficie na nią na jakiejś promocji, warto dać jej szansę.

,,Ryzykowny układ" Caitlin Kittredge to pierwszy tom serii, z którym z przyjemnością się zapoznałam. Szybka akcja, niebezpieczeństwo, magia, czyli wszystko co lubię. Jeśli Wy także, zachęcam do lektury.

Moja ocena: 5,5/6


4 komentarze:

 1. Ale mi narobiłaś apetytu na tę książkę. Muszę koniecznie ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cała seria jak widzę zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już samo słowo magia działa na mnie przyciągająco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś kupiłam książki(dwie części) w empiku za bezcen, bo chyba obie za 10zł, więc jestem przeszczęśliwa, że są takie dobre, wędrują na wyższe miejsce w kolejce do przeczytania. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń