środa, 16 marca 2016

,,Przymierze krasnoludka" Beata Szcześniak

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Beata Szcześniak to autorka książek dla dzieci. Już wcześniej miałam okazję zapoznać się z jej twórczością, podczas zapoznawania się z innymi kartonowymi pozycjami. 

Julka i Michał byli pilnie potrzebni krasnalowi Ksaweremu. Potrzebne było przygotowanie lekarstwa dla wiewiórki Lotki, która marzyła by polecieć balonem. Czy udało jej się wyzdrowieć i zrealizować swoje marzenie?

Książeczka jest w całości kartonowa, ma zaokrąglone rogi i piękne, kolorowe, barwne, wyraziste ilustracje. Tekstu jest bardzo mało, więc czyta się szybko. Książeczka dodatkowo ma morał, by wierzyć w marzenia, realizować je, a nie się poddawać. Pokazuje także, że na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć, gdyż oni nas nie zawiodą.

,,Przymierze krasnoludka" to kolejna kartonowa książeczka wydawnictwa Siedmioróg, która mnie zachwyciła. W wydawaniu tego typu publikacji nie mają sobie równych. Dodatkowo znani nam dobrze z innych powieści bohaterowie, o których ponownie możemy poczytać w ,,Przymierzu krasnoludka". Czego chcieć więcej? :)

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka bierze udział w wyzwaniu
5 komentarzy:

 1. Śliczne rysunki - takie jak lubię w bajkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jej, ta książeczka musi być po prostu śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustracje jak zwykle urzekają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilustracje są przecudne, wyglądają jak te Busqueta. To pewnie on.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakochałam się w tych ilustracjach :)

  OdpowiedzUsuń