wtorek, 1 marca 2016

,,Odzyskane szczęście" Abbi Glines

Data wydania: 2015
Wydawnictwo: Pascal
Format : Książka
Liczba stron: 304
Półka: pożyczona
Do kupienia: Gandalf

,,Odzyskane szczęście" Abbi Glines to dalsza część losów Delli i Woodsa. Pierwsza książka z tej podserii nie zachwyciła mnie całkowicie. Byłam ciekawa, co wydarzy się w drugim tomie.

W życiu Woodsa zaszły nagłe zmiany, z którymi jego matka i była dziewczyna nie mogły się pogodzić. Młody chłopak od nowa musiał stawić czoła przeciwnościom losu. Wspierać mogłaby go w tym Della, gdyby nie jej problemy z dzieciństwa. Tym razem to Woods miał być dla niej opoką, a nie na odwrót. Niebawem w związku Delli i Woodsa miało się wiele zmienić.

Zauważyłam, że pisarka bardzo lubi serwować swoim bohaterom odkrywanie ich tajemnic po latach. Tym razem Della także została nimi obarczona i poznamy coś, co może mieć wpływ na jej wcześniejsze i dalsze życie. Przyznam szczerze, że owszem, przeczytałam o tym, ale niespecjalnie mnie to poruszyło. Na końcu pojawił się także wątek Jace'a. Nie za bardzo mnie zachwycił, już nawet nie ze względu na wydarzenia, ale nic by się nie stało, gdyby został trochę rozbudowany.

Ten tom czytałam, bo czytałam. Jakoś ciężko było mi się wciągnąć w lekturę, nie chciałam jak najszybciej poznać zakończenia tej historii. Przeczytałam już niemal wszystkie książki tej pisarki (oprócz ,,Jesteś za daleko") i, niestety uważam, że ,,Przypadkowe szczęście" i ,,Odzyskane szczęście" są z nich najsłabsze, choć nie tragiczne.

,,Odzyskane szczęście" to historia obowiązkowa dla miłośników tej serii, choć w moim przypadku nie wywołała fajerwerków. Niemniej, warto poznać tę część, by wiedzieć, jak zakończy się ta historia.

Moja ocena: 4/65 komentarzy:

 1. Kojarzę tą serię książek i szczerze mówiąc, rzadko po nią sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całą serię mam w planach od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na razie nie mogę jeszcze poznać tej książki, choć mam ją na półce, jednak problem mam z tym, że muszę zdobyć poprzedni tom. Już szukam go gdzieś taniej ;) Obym tę książkę odebrała lepiej(PS. tak oceniłabym tom III seriii). :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń