czwartek, 17 marca 2016

Moje pierwsze naklejanki - Dinozaury i Małe księżniczki

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

,,Moje pierwsze naklejanki" to seria wydawnictwa Siedmioróg, w której zostały wydane już cztery książeczki - Małe księżniczki, Dinozaury, Brum, brum!, Moje ulubione zwierzęta.

Tej o dinozaurach wyczekiwałam już od dawna, gdyż, szczerze mówiąc, wydaje mi się, że jest mało publikacji z tymi zwierzętami. Książeczka jest wielkości szkolnego zeszytu. Wszystkie strony są śliskie, a wewnątrz znajdują się cztery strony naklejek.

Dinozaury możemy naklejać w dowolnie wybranym miejscu (wskazana jest tylko strona). Do zapełnienia są takie plansze, jak Dinozaury wylęgały się z jaj, Gady morskie, Dinozaury roślinożerne, Dinozaury mięsożerne, Gady latające, Ptaki - potomkowie dinozaurów, Dinozaury zabawki, Porównanie wielkości dinozaurów z dzisiejszymi zwierzętami.

,,Moje pierwsze naklejanki. Dinozaury" to książeczka, w której dużą rolę odgrywają naklejki. Na okładce możemy przeczytać, że są wielokrotnego użytku. Sprawdziłam i stwierdzam, że kleją się max. 2 razy (to i tak lepsze, niż raz).

Moja ocena: 5/6

~*~

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Któż z nas nie marzył, będąc dziewczynką, by zostać księżniczką? Szczerze mówiąc, nie pamiętam, jakie były moje marzenia, jednak myślę, że to najczęstszy strój na bal przebierańców, czy imprezę rodzinną w gronie kuzynek. Dzięki książeczce ,,Moje pierwsze naklejanki. Małe księżniczki" możemy poczuć się jak w bajce.

Książeczka ma wewnątrz śliskie strony oraz 4 strony naklejek i składa się z takich plansz do zapełnienia naklejkami jak: Spacer konny po parku, W pałacowych ogrodach, Księżniczki szykują się na bal, Bal w sali lustrzanej, Kiedy nadeszła noc, Smok z czarownicą porywają księżniczkę Julię, Książęta z bajki walczą ze smokiem, Ślub księżniczki Julii.

Muszę przyznać, że z tej serii ciekawiły mnie Dinozaury, ale to Małe księżniczki skradły moje serce. Wszystkie obrazy są bardzo bajkowe, kolorowe, śliskie strony dodają dodatkowo uroku tej publikacji. Plusem są naklejki wielokrotnego użytku (myślę, że dwa razy uda się je nakleić).

,,Moje pierwsze naklejanki. Małe księżniczki" to pozycja obowiązkowa dla małych miłośniczek naklejek oraz tych dziewczynek, które chcą się stać księżniczkami choć na kilka chwil.


Moja ocena: 5/6 
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książki biorą udział w wyzwaniu4 komentarze:

 1. Zawsze uwielbiałam zabawę z naklejkami, a teraz przeszło to na moją bratanicę ;) Myślę, że jeśli dorzucę jej taką książeczkę do prezentu urodzinowego, będzie przeszczęśliwa!

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na rozdanie ;)
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/2016/03/konkurs-z-jutrem_10.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie naklejki to na pewno świetna zabawa dla dziecka. Fajny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Małe dzieci bardzo lubią naklejki. Tak przynajmniej zauważyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech, jakie można teraz kupić piękności...

  OdpowiedzUsuń