poniedziałek, 14 marca 2016

,,50 prac ręcznych na wiosnę" Marcelina Grabowska-Piątek

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 110
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Prace ręczne uwielbiam, od kiedy tylko pamiętam. Już od najmłodszych lat lubiłam rysować, wyklejać, moim ulubionym wdzięcznym materiałem były kuleczki z krepy. Wychodziły z nich wspaniałe plakaty! Z czasem przerzuciłam się na origami. Gdy zauważyłam ,,50 prac ręcznych na wiosnę" wiedziałam, że w tej publikacji na pewno znajdę coś inspirującego!

Zacznę może od tego, że pozycja podzielona jest na 4 duże kategorie - Wielkanocne dekoracje, Ozdoby na Wielkanoc, Zabawne zabawki i opakowania, Wesołe zwierzątka. Zawiera 50 pomysłów na prace ręczne dla dzieci w wieku od 4-7 lat. 

Książka jest bardzo starannie wydana, wielkości dużego zeszytu, ma puchową okładkę. Wewnątrz na jednej stronie znajduje się sposób wykonania i materiały potrzebne do zrobienia danej ozdoby. Na drugiej jest obrazek z tym, jak wygląda praca oraz kółeczko z czasem wykonania i trudnością (od 1 do trzech pisanek-kurczaczków). Myślę, że dobrym pomysłem byłoby umieszczenie tego w jednym miejscu w jakichś jaskrawych kolorach, gdyż nie mogłam tego przez dłuższy czas zauważyć. 

Prace są naprawdę różnorodne. Cieszę się, że w tej pozycji jest sporo inspiracji świątecznych, gdyż można je postawić na świątecznym stole lub wykorzystać, jako pracę konkursową w szkole. Inspiracji na pewno nie zabraknie. Wszystkie prace są bardzo dokładnie objaśnione, krok po kroku, a oprócz tego są na barwnych zdjęciach.

,,50 prac ręcznych na wiosnę" to tylko jedna książka z tej serii. Można zaopatrzyć się także w propozycje na pozostałe trzy pory roku. Jestem ich bardzo ciekawa. Jeśli lubicie robótki ręczne z papieru, ta książka będzie dla Was idealna.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka bierze udział w wyzwaniu5 komentarzy:

 1. Książka idealna dla mojego synka, bo uwielbia takie prace ręczne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałaby mi się w pracy. Widzę, że fajne rzeczy mozna wyczarować:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że są także inspiracje świąteczne. Super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna, rozwijająca kreatywność książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, to coś dla mnie. Uwielbiam podglądać takie ciekawe pomysły.

  OdpowiedzUsuń