środa, 3 lutego 2016

,,Zacznijmy od nowa" Abbi Glines

Data wydania: 2014
Wydawnictwo: Pascal
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: z bilioteki
Do kupienia: Gandalf

Abbi Gliness to pisarka, z której twórczością zaczęłam zapoznawać się jakieś 1,5 roku temu. Od tego czasu przeczytałam tylko 3 jej książki, co może nie jest jakimś spektakularnym sukcesem, jednak cieszę się, że po roku przerwy bez problemu udało mi się zagłębić w trzeci tom serii, czyli ,,Zacznijmy od nowa".

Blaire była w ciąży, niebawem miało dojść do rozwiązania i na świecie miał pojawić się synek jej i Rusha. Tymczasem z Nan nie było najlepiej, bardzo chciała zbliżyć się do swojego ojca, który nie zwracał na nią większej uwagi. Rush i Blaire, dzięki namowom bohaterki, udali się do domu Kiro, by jakoś zażegnać tę sytuację. Niemniej, Blaire czuła, że być może ona i dziecko mogą przegrać walkę o uwagę Rusha z Nan...

Pomimo tego, że, jak już wspomniałam, drugi tom serii czytałam ponad rok temu bardzo szybko wciągnęłam się w fabułę. W cyklu Abbi Glines pojawia się wielu bohaterów, jednak narracja została oddana Blaire i Rushowi (za wyjątkiem trzech sytuacji, gdy relacjonowali Grant i Harlow). W tym tomie poznamy także tajemnicę ojca dziewczyny. Przyznam szczerze, że zupełnie bym na coś takiego nie wpadła. Było to bardzo miłe zaskoczenie. W książce nie brak scen erotycznych, ale są one opisane subtelnie i ze smakiem.

Książki tej pisarki czyta się bardzo szybko, ze sporym zainteresowaniem. Ciężko odłożyć je na bok i zająć się innymi czynnościami. Są to publikacje do przeczytania na jedno, maksymalnie dwa podejścia. Niesamowicie wciągają, a barwni bohaterowie sprawiają, że lektura ani przez moment nie jest nużąca. Trochę irytowało mnie to, że Rush, gdy odnosił się w kilku sytuacjach do Blaire nie ,,powiedział", a ,,rozkazał", jednak to tylko moje odczucie.

,,Zacznijmy od nowa" to książka, którą koniecznie trzeba czytać, znając poprzednie tomy, gdyż bez tego nic się nie zrozumie. Jest to powieść idealna na wolny, zimowy wieczór, gdy mamy ochotę na nietuzinkową i ciepłą opowieść z wieloma wątkami i różnobarwnymi bohaterami.

Moja ocena: 5,5/6

7 komentarzy:

 1. Mam w domu książki tej autorki, więc muszę w końcu do nich zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści tej autorki, ale pragnę to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam inną książkę tej Autorki, tę również mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rush ma raczej taki charakter, lubi dyktować swoje zdanie. ;) Wczoraj zaczęłam pisanie recenzji drugiego tomu, więc recenzja może ukazać się za jakiś czas. :) Z tym zapoznam się na pewno niedługo. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji zapoznać się z książkami tej autorki, może keidys wypożyczę z biblioteki ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem fanką twórczości tej autorki i czytałam wszystkie jej książki dostępne w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam twórczości tej autorki, kiedyś o niej słyszałam, ale jakoś mi nie po drodze :)

  OdpowiedzUsuń