niedziela, 7 lutego 2016

,,Wilki Lokiego" M. A. Marr, K. L. Armstrong

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 272
Półka: posiadam
Do kupienia: Grupa Wydawnicza Foksal


,,Wilki Lokiego" to pierwszy tom serii, w której dużą rolę odgrywa mitologia nordycka. Cykl przeznaczony jest dla czytelnika, który ukończył 9 lat.

Matt Thorsen był synem szeryfa, z racji czego musiał zachowywać się przykładnie i służyć przykładem innym. Z kolei Fen i Laurie, kuzynostwo, należeli do innej grupy, zwłaszcza chłopak miał pewne tajemnice. Matt i Fen nie byli najlepszymi przyjaciółmi, ale w obliczu zagrożenia, jakim miał być Ragnarok być może będą musieli stanąć po jednej stronie i połączyć swoje siły. Czy potomek Thora będzie mógł dogadać się z potomkami Lokiego?

Początek książki jest nieco sztywny, jednak już po kilkudziesięciu stronach akcja się rozkręca i czyta się z przyjemnością. Myślę, że publikacja będzie odpowiednia właśnie dla dzieci w wieku od 9 do góra 18 lat. Owszem, przeczytałam ją z dość sporym zainteresowaniem, ale czułam, że jestem już sporo za grupą odbiorców. Młodsi czytelnicy jednak na pewno będą nią zachwyceni. Jeśli jesteście starszymi czytelnikami i lubicie mitologię polecam Wam cykl ,,Pegaz" Kate O'Hearn.

M. A. Marr, K. L. Armstrong stworzyły książkę skierowaną typowo dla młodego czytelnika, opartą na mitologii nordyckiej, przepowiedni, zdradzie, intrygach, walce, poszukiwaniu różnych przedmiotów. Sporo tutaj także o relacjach międzyludzkich, kontaktach w rodzinie. Wszystko to opatulone kokonem mitologii, która świetnie współgra z resztą fabuły.

,,Wilki Lokiego" to ciekawy początek cyklu Kroniki Blackwell. Polecam go serdecznie młodszym czytelnikom, uczniom już szkoły podstawowej. Pozycja nie jest zbyt obszerna, czyta się szybko i z przyjemnością.

Moja ocena: 5,5/6 (jako książka dla 9-latka)

Za egzemplarz książki dziękuję


Książka bierze udział w wyzwaniu7 komentarzy:

 1. Kolejny, fajny cykl, na który warto zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałam kiedyś przeczytać, ale chyba już za stara jestem ;)


  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię czytać książek opartych na mitologi, dlatego tym razem podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam mitologię i już niestety przekroczyłam wiek czytelnika. Może kiedyś spróbuję, czy to coś w stylu Drużyny Flanagana, czy jeszcze bardziej dziecinne?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drużyna bardzo mi się podobała. Wilki Lokiego to tak faktycznie 9+.

   Usuń
 5. Mitologia... to wszystko brzmi całkiem ciekawie, ale skoro podkreślasz, że to 18 lat, to sobie odpuszczę. Jak córcia będzie starsza, to może zacznie czytać :)

  OdpowiedzUsuń