niedziela, 21 lutego 2016

Puzzle World Map

Puzzle ostatni raz miałam w rękach z 15 lat temu? Myślę, że coś koło tego. Gdy zauważyłam w Biedronce przecenę na 10zł/sztukę wiedziałam, że się nie oprę. Postanowiłam skusić się na 80-elementowe puzzle World map, przedstawiające mapę świata.


Puzzle są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat. Ja mam ich już prawie 5 razy tyle, jednak ułożenie tych puzzli zajęło mi nieco czasu. Myślę więc, że dziecko będzie je układać 30-60 minut. Efekt jest rewelacyjny! Ale zanim o efekcie, napiszę nieco więcej o pudełku i wykonaniu puzzli. 

Pudełko jest kwadratowe, porządnie wykonane. Wewnątrz znajduje się tylko opakowanie z puzzlami (szkoda, że nie jest ono na taki przesuwany zatrzask, zapomniałam jak to się fachowo nazywa). Musiałam odciąć górę opakowania i teraz za bardzo nie ma jak tego spakować, żeby nic na pewno się nie wysypało.


Ułożona plansza ma wymiary 33*22 cm, więc jest dość spora. Za 10 złotych nie spodziewałam się nie wiadomo czego, ale puzzle dość ciężko wchodzą, a o rozebraniu całej konstrukcji w kilka sekund nie ma mowy. Myślę, że może to zniechęcić najmłodszych użytkowników tego typu rozrywki.

Mapka będzie doskonała do nauki poszczególnych kontynentów, oceanów, tego, gdzie dokładnie występują dane gatunki zwierząt. Do tych zadań puzzle World Map nadadzą się znakomicie. Do tego wielka radość z układania i odkrywania całego obrazu gwarantowana.


Puzzle World Map to jak za 10 złotych prawdziwa okazja. Gdyby kosztowały więcej, raczej bym się na nie nie skusiła, a tak mam ciekawy przedmiot dla przyszłych pokoleń.

Moja ocena: 4/6


8 komentarzy:

 1. Fajne, moja córka ostatnio szaleje za wszelkimi sprawami geograficznymi, pewnie spodobały by się jej, choć może już za duża :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam puzzle i nawet mam ochotę coś poukładać, tylko jak rozłożę obszerną układankę, to w jednym dniu nie ułożę na pewno, a pokój za mały, nie ułatwia sprawy. :) Ta propozycja z pewnością stanowi świetną zabawę dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham puzzle a tak rzadko mam okazje je układać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne puzzle. Do zabawy i do nauki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jutro wbijam do biedronki, mam nadzieje ze jeszcze bedą;) te ferie mamy wyjątkowo nieudane, te puzzle mogą nam nieco umilić ten czas:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od razu bym je kupiła, Tosia by je złożyła, nakleiłabym jej na ścianę (na kartkę i na ścianę. Ma już naklejoną Polskę - mapę dla dzieci i Europę. Kocham takie zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja od dwóch lat próbuję się zebrać i ułożyć puzzle 1500 elementów, nigdy nie mam cierpliwości :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię puzzle ;) Też mam mapę świata, powiesiłam na ścianie, wygrałam kiedyś w konkursie, szczególnie Europa ma wiele szczegółów :)

  OdpowiedzUsuń