niedziela, 14 lutego 2016

,,Przypadkowe szczęście" Abbi Glines

Data wydania: 2014
Wydawnictwo: Pascal
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: z bilioteki
Do kupienia: Gandalf

Książek Abbi Glines do tej pory w Polsce ukazało się 9 (8 z jednego cyklu i 1 oddzielna). ,,Przypadkowe szczęście" to nowa seria, ale dobrze czytać ją po ,,O krok za daleko", ,,Spróbujmy jeszcze raz" i ,,Zacznijmy od nowa". ,,Przypadkowe szczęście" wydarzeniami przypada mniej więcej w połowę ,,Zacznijmy od nowa".

,,Przypadkowe szczęście" to głównie historia Delli, którą poznałyśmy w poprzedniej części cyklu. Dużą rolę odgrywa tutaj także Woods oraz Tripp, który ma mniejsze znaczenie, ale możemy poznać go bliżej. Della zmaga się z demonami przeszłości. Czy z pomocą Woodsa uda jej się je pokonać?

Abbi Glines po raz kolejny ukazuje świat bogaczy który rządzi się swoimi prawami. Tym razem możemy bliżej poznać Woodsa, który ma dość życia pod dyktando ojca, którego usatysfakcjonuje tylko ślub syna z Angeliną. Niestety, ma być to tylko umowa handlowa, na co Woods nie chce przystać, gdy już poznał Dellę i zrozumiał, czym jest prawdziwe uczucie. Czy przeciwstawi się ojcu? Czy kłopoty Delli nie staną na drodze do ich szczęścia?

Poprzednie trzy książki przeczytałam bardzo szybko i ze sporym zainteresowaniem. Tę czytałam nieco wolniej, bo jakoś mniej mnie początkowo wciągnęła. Ta część jest nieco inna od tych z Blaire i Rushem, jednak z biegiem czasu niemniej ciekawa. Bardzo ciekawiły mnie sekrety Delli. Muszę przyznać, że w tym względzie pisarka bardzo zadziałała mi na emocjach, a przy zakończeniu niemal się popłakałam. Moim faworytem i tak jednak nadal jest Grant, którego także w kolejnych dwóch częściach - ,,Jesteś za daleko" i ,,Grając w miłość". Według kolejności jednak przed nami  dalsza część losów Delli i Woodsa, czyli ,,Odzyskane szczęście". W książce nie brak subtelnych opisów seksu.


,,Przypadkowe szczęście" Abbi Glines to publikacja, którą dobrze czytać, znając poprzednie tomy. Wtedy o wiele lepiej zrozumiemy fabułę. Coraz bardziej wciągam się w tę serię. Wcale nie dziwię się, że ma tylu zwolenników w wielu krajach, w tym w Polsce. Jeśli jeszcze nie znacie tego cyklu warto to zmienić, do czego Was serdecznie zachęcam.

Moja ocena: 5/69 komentarzy:

 1. Jestem wielką fanką tej serii. Powyższa książka podobała mi się, chociaż najbardziej lubię perypetie Blaire i Rush.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety czytałam i byłam załamana tym, że autorka skupia się głównie na seksie i pociągiem seksualnym między ludźmi. Trylogię o Blaire i Rushu przeczytałam i nawet mi się podobały ale ta już była przesadą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, moim zdaniem ta była nieco słabsza niż poprzednie trzy, ale też nie odczułam, żebym wciąż czytała o seksie, za którym nie przepadam w książkach :)

   Usuń
  2. Naprawdę? Przecież u Blair i Rusha nie było nic innego ...

   Usuń
  3. Może to Twoje odczucie, masz do niego prawo.

   Usuń
 3. Nie znam książek autorki, ale mam zamiar to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że i dalej seria trzyma poziom :D Na razie jestem zachwycona dwoma pierwszymi książkami, co doskonale wiesz, więc liczę, że dalej będzie równie wybornie. ;) Uwielbiam, gdy autorki w podobnych książkach oddają narracje bohaterom pobocznym do tej pory. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie poznałam jeszcze twórczości tej pisarki, więc wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że początkowo Cię nie wciągnęła, ale w końcu doczytałaś do końca.

  OdpowiedzUsuń