czwartek, 4 lutego 2016

,,O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu" Orianne Lallemand

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Adamada

,,Przygody Wilka" to jak na razie czterotomowa seria opowiadająca o przygodach głównego bohatera. Dziś zapraszam Was na jedną z nich.

W lesie miał się odbyć uroczysty podwieczorek z okazji nadejścia wiosny. Wilk na tę uroczystość postanowił upiec szarlotkę. Z racji tego, że nie miał przepisu ani składników udał się na spacer. Trafił do Bajkowego Lasu, w którym spotkał trzy świnki, Czerwonego Kapturka, siedem koźląt z mamą, Królewnę Śnieżkę. Tym razem jednak w zupełnie innych rolach, niż w klasycznych baśniach.
Książeczka ostała wydana w dość dużym, niemal kwadratowym formacie. Ma lekko usztywnianą okładkę i miękkie strony. Tekst znajduje się na każdej stronie, w rezultacie czego jest go dość sporo. Czyta się go jednak szybko i ze sporym zainteresowaniem. Opowieść uświetniają zdecydowanie bohaterowie znani dzieciom z innych baśni. Dzięki temu czytelnik może je poznać także w innej odsłonie.

Ilustracje są bardzo barwne, kolorowe, naturalne. Podobał mi się pomysł z chęcią upieczenia szarlotki, na którą znajduje się przepis na końcu książeczki. Na pewno z niego w przyszłości skorzystam. Publikacja odczarowuje złą aurę wilka i pokazuje, że także on może być miłym, przyjacielskim zwierzęciem.

,,O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu"  to ciepła opowieść o przyjacielskim Wilku, który chciał w sposób szczególny powitać nadejście wiosny. W sam raz da najmłodszych i nieco starszych czytelników.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z AdamadaKsiążka bierze udział w wyzwaniu
3 komentarze:

  1. Zastanowię się jeszcze nad tą książeczką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepis na końcu książki to bardzo trafiony zabieg. Mogłabym się skusić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale cudowności. Ilustracje są prześliczne i cały pomysł na nią bardzo urokliwy.

    OdpowiedzUsuń