sobota, 20 lutego 2016

Nowości #60

W poprzednim tygodniu nic do mnie nie dotarło, więc nie dodałam wpisu, a w tym skusiłyśmy się na 2 książki z kolekcji kioskowych, razem 15 zł. Kolejną książeczkę dostałam od wydawnictwa Egmont, a ostatnie trzy kupiłyśmy.

,,Morderca bez twarzy" Henning Mankell

Zastanawiamy się, czy nie prenumerować tej kolekcji.


W niewielkiej mieścinie na południu Szwecji z rąk sadystycznych morderców ginie para staruszków. Prowadzący śledztwo komisarz Wallander nie znajduje motywów okrutnej zbrodni; małżonkowie nie mieli wrogów, z domu nic nie zginęło, a jedynym śladem jest powtarzane przez umierającą kobietę słowo "cudzoziemcy".

Informacja przedostaje się do prasy, wywołując tragiczne w skutkach, rasistowskie akty odwetu, za którymi stoi organizacja neonazistowska. Wallander podejmuje ten trop; dowiaduje się również, że zamordowany staruszek dorobił się w czasie wojny majątku, współpracując z Niemcami. Niestety, i te ślady prowadzą donikąd. 

,,Wakacje w Italii" Nicky Pellegrino

Kupiłam z ciekawości, bo nie mam co czytać.


Powieść dla miłośników słońca, włoskiego wina i romantycznych historii.
Rosie, Addolorata, Lou i Toni podczas wakacji na Majorce postanawiają, że bez względu na to, co się wydarzy, za cztery lata spotkają się ponownie. Różnią się charakterami i stosunkiem do życia, a kolejne wakacyjne spotkanie w inny sposób odmieni los każdej z nich. Najwięcej zmieni się dla Rosie – ciężko doświadczonej przez los, bo osieroconej przez rodziców. Podczas ponownego spotkania z koleżankami Rosie poznaje Enzo, syna włoskiej rodziny plantatorów oliwek. Gorący wakacyjny romans pozwala jej mieć nadzieję na szczęśliwy ciąg dalszy…


,,Julka Wróbel i przygoda ze świnką" Megan McDonald

Zapowiada się interesująco, dodatkowo ma świetną okładkę, która mnie skusiła.NOWA seria Megan McDonald dla młodszych czytelników! Czy Hania Humorek to prawdziwa przyjaciółka, czy wstrętna świnka? Zbliżają się urodziny Julki Wróbel. Julka ma nadzieję, że dostanie w prezencie żywą miniaturową świnkę. Już nie może się doczekać przyjęcia, na które zaprosiła Hanię Humorek i resztę przyjaciół. Ale Hania zachowała się jak wstrętna świnka i Julka cofa swoje zaproszenie. Co gorsza, przeszukała cały dom i nie znalazła ani śladu żywej świnki. Te urodziny zapowiadają się okropnie! Oto najnowsza książka Megan McDonald. Wielbiciele Hani Humorek będą szczęśliwi jak świnki w błocie! Tym razem wasza ulubiona trzecioklasistka występuje w zupełnie nowej serii dla dzieci, które niedawno nauczyły się czytać.

,,Zakazany owoc" Erica Spindler

Kolejna książka tej pisarki dla Pauliny.


Nazywam się Hope Pierron St.Germaine. Umiem się zachować i wiem, z kim się przyjaźnić. Działam w fundacjach dobroczynnych. Często się modlę i chodzę do spowiedzi. Niektórzy wierzą, że kocham córkę i szanuję męża. Inni wiedzą, że lubię ostry seks i chętnie za niego płacę. Znam bossów erotycznego i narkotykowego podziemia. Chętnie wyświadczam im różne przysługi. Jednak tym razem posunęłam się daleko. Jeśli policja odkryje, co zrobiłam, spędzę kilka lat w więzieniu. Chyba że znów wszystkich oszukam.

,,Grając z miłość" Abbi Glines

<3


Kolejna powieść bestsellerowej autorki Abbi Glines! Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której traci głowę. Jednak pewna tragedia zmienia mężczyznę,który wpada w wir imprez i alkoholu, zapominając o swojej miłości. Czy opamięta się na czas i nie będzie zbyt późno by ratować gasnące uczucie?

,,Daj nam ostatnią szansę" Abbi Glines

<3


To było prawdziwe uczucie. Miłość. Dlaczego więc pozwolił jej odejść?

Grant uświadamia sobie, że odrzucając Harlow, popełnił największy błąd swojego życia. Chciałby go naprawić, lecz Harlow nie daje mu szansy, ukrywając się u swojego brata w Teksasie. Mężczyzna jest w rozpaczy, a nie wie jeszcze najgorszego...

Harlow spodziewa się dziecka. Jednak przy jej wadzie serca nie powinna zachodzić w ciążę. Nie, jeśli sama chce pozostać przy życiu.

Czy Grant dostanie ostatnią szansę?
Czy Harlow zdecyduje się urodzić dziecko?
Czy miłość zwycięży?

12 komentarzy:

 1. Kusi mnie ''Zakazany owoc'' :)

  OdpowiedzUsuń
 2. KSiążki pani Spidler zwykle robią na mnie wrażenie. Pewnie się skuszę i na "Zakazany owoc"

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytałabym "Zakazany owoc" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie masz co czytać? Przysłać Ci kilka książek? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mmmm same smakowite kąski, gdzie Wy trzymacie te wszystkie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ochotę na "Daj nam ostatnią szansę" :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Już mam sporo książek na liście, a robi się ich coraz więcej. Kiedy ja dam radę to wszystko przeczytać....

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałabym "Daj nam ostatnią szansę" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujące nowości, jeszcze żadnej z nich nie czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń