czwartek, 18 lutego 2016

,,Księżniczka Amelka i jej pies" Aleix Cabrera

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 36
Półka: posiadam
Do kupienia: Adamada

Jakiś czas temu prezentowałam Wam inną książkę autorstwa Alex Cabrery - ,,Księżniczka Lena i jej chomik". Dziś zapraszam Was na opowieść o innej księżniczce.

Pewnego dnia ciocia podarowała Amelce pieska, z czego dziewczynka początkowo bardzo się ucieszyła. Nie umiała się jednak nim zajmować, więc jej początkowa fascynacja szybko się ulotniła i pozostał tylko żal do pieska o to, ze niszczy jej ubrania, buty, wszystko ślini i się kłaczy. Amelka postanowiła się go pozbyć...

Książeczka w prosty i oczywisty sposób ukazuje, do czego może prowadzić posiadanie niechcianego zwierzątka, które otrzymamy w ramach niezapowiedzianego prezentu. Pół biedy, jeśli takie zwierzę odda się później do schroniska. Niestety, często słyszymy o przypadkach zabicia psa/kota, utopieniu, przywiązaniu do drzewa na pewną, barbarzyńską śmierć. Uważam za wielki plus fakt, że autorka wspomina o tym, co mogą zrobić ludzie z niechcianym zwierzakiem.

Na końcu znajduje się poradnik opieki nad psem, a także kilka słów o tym, co to znaczy wierność i w jakich sytuacjach się objawia. Na szczęście, jak to w bajkach dla dzieci, wszystko dobrze się kończy. Aleix Cabrera pokazuje także, do czego może prowadzić samodzielne wyjście z domu, gdy nie znamy do niego drogi.

Książeczka ma barwne, ładne ilustracje, tekst zazwyczaj na co drugiej stronie. Została wydana w dużym, niemal kwadratowym formacie. Przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia. Myślę, że jest przeznaczona nie tylko dla tych, którzy chcą mieć psa, ale także jakieś inne zwierzątko, gdyż schemat postępowania z niechcianym zwierzakiem może być niestety podobny.

,,Księżniczka Amelka i jej pies" to druga z czterech książeczek z serii o księżniczkach, które Wam zaprezentowałam. Nie martwcie się jednak. Czytać mogą je także zwykłe dziewczynki, a także chłopcy, jeśli najdzie ich na to ochota. To co? Życzę Wam miłej lektury tej serii.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z AdamadaKsiążka bierze udział w wyzwaniu
4 komentarze:

 1. Fajna seria. A książeczka musi być śliczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ciekawa książeczka. Acz na razie muszę spasować, bo już w tym miesiącu wykorzystałam swój limit kupowania bajeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się spodobała ta seria i wiem, komu mogłabym podarować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja uwielbiam takie "dziewczynkowe" serie. Lekkie i powiewne teksty i ilustracje, z pewnością zabawne i nie przesłodzone.

  OdpowiedzUsuń