wtorek, 16 lutego 2016

,,Koszmarny Karolek. Potwory i stwory" Francesca Simon

Wydawca: Znak
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Znak

Francesca Simon to autorka serii o Koszmarnym Karolku, którą uwielbiam już od kilkunastu lat. Z okazji 20-lecia została wydana specjalna 20-tomikowa seria, w którą oczywiście musiałam się zaopatrzyć. Dziś zapraszam Was na ,,Koszmarny Karolek. Potwory i stwory" Francesci Simon.

Pierwsza część książeczki to cztery opowiadania z Koszmarnym Karolkiem w roli głównej. Pierwsze dotyczy konkursu na  najładniejszego bałwana, a nagrodą jest roczny karnet na lody. Karolek zrobi wszystko, by go wygrać. W drugim Karolek pisze swój testament. W kolejnym Wredna Wandzia otwiera swój salon piękności. Karolek nie chce być gorszy i już planuje metamorfozy swoich klientów. W ostatnim w klasie Karolka i Damianka ma się odbyć spotkanie z ich ulubionymi pisarzami. Karolek jednak nie będzie w nim uczestniczył...

Druga część książki to wszystko o dinozaurach - co oznaczają ich nazwy, ciekawostki, kiedy żyły, co się z nimi stało, mity, o ich jajach, wielkości, pożywieniu. Mnóstwo informacji dla tych, którzy interesują się tą tematyką. Sama lubię dinozaury, więc z chęcią o tym czytałam. Całość okraszona typowo karolkowymi ilustracjami. Styl, jak zwykle prosty, i przeznaczony dla młodszego czytelnika.

,,Koszmarny Karolek. Potwory i stwory" to ładnie wydana książeczka z jubileuszowej kolekcji, którą polecam miłośnikom Koszmarnego Karolka i dinozaurów. Zwłaszcza ta druga część jest ciekawa, bo nie spotkałam się z nią nigdy wcześniej.

Moja ocena: 5/6

Książka bierze udział w wyzwaniu


6 komentarzy:

 1. Nie znam Karolka, ale chciałabym to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to nie znasz Karolka? :) Musisz koniecznie poznać, świetny łobuz :)

   Usuń
 2. Książka w sam raz dla mojego synka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu kiedyś przeczytać tę serię, bo to prawda, że Karole są niezłymi łobuzami :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała seria wydaje się być bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele słyszałam o Karolku. Ciekawa jestem tych dinozaurów - proszę, proszę, nauka przez zabawę :)
  Ale najbardziej mnie ciekawi, czy Karolek wygrał ten roczny karnet na lody ;) :)

  OdpowiedzUsuń