poniedziałek, 29 lutego 2016

,,Julka Wróbel i przygoda ze świnką" Megan McDonald

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 64
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Hania Humorek to bohaterka, którą zna większość dzieci. ,,Julka Wróbel i przygoda ze świnką" Megan McDonald to opowieść o Julce Wróbel, najlepszej przyjaciółce Hani.

Julka Wróbel już od dawna marzyła o swojej prawdziwej, żywej śwince. Jej pokój był cały w przedmiotach z tym zwierzątkiem, tapeta wyglądała jak świńskie umaszczenie. Do szczęścia brakowało jej tylko prawdziwej świnki. Niestety, w tym roku także nic nie zapowiadało tego, by miała ją otrzymać w prezencie urodzinowym. Dodatkowo pokłóciła się z Hanią. Jak skończyła się ta historia?

Książeczka jest przeznaczona dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Została wydana w większym formacie, niż książeczki o Hani Humorek, jest cieńsza, wydana na białych błyszczących kartkach. Czcionka jeswt dość spora. Oprócz tego dwa wyrazy są głoskowane, a kilka napisanych od tyłu, dzięki czemu dziecko może ćwiczyć też tę umiejętność. Całość wydana bardzo schludnie z wieloma kolorowymi, barwnymi ilustracjami i prostą, dość dużą ilością tekstu.

,,Julka Wróbel i przygoda ze świnką" to kolejna seria wydawnictwa Egmont mająca służyć dzieciom uczącym się czytać. Nie musicie być wcale miłośnikami Hani Humorek, by poznać tę opowieść, Na pewno spodoba się ona jednak wielbicielom świnek, na brak których w tej bajce nie można narzekać.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


Książka bierze udział w wyzwaniu5 komentarzy:

  1. Fajna książeczka. Zainteresowała mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielbicielką świnek może nie jestem, ale ta książeczka jest bardzo fajna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie czytałam o niej u magdalenardo. Chciałabym ją dla mojej córci, muszę się rozejrzeć.

    OdpowiedzUsuń