środa, 27 stycznia 2016

,,Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci" Mariusz Lubka

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 76
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Encyklopedii na rynku znajdziemy dziś kilka tysięcy - cieńsze, grubsze, mniej lub bardziej interesujące. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o tej, dotyczącej zwierząt. 

Na uwagę zasługuje niska cena tej publikacji (30 zł). Moim zdaniem, to bardzo okazyjna stawka, biorąc pod uwagę, że publikacja naprawdę jest dużego formatu, w sztywnej oprawie, a w dodatku ma w całości ilustrowane strony. Została podzielona na cztery główne kategorie i kilkadziesiąt podkategorii.

Pomimo tego, że encyklopedia ma tylko 80 stron jest bardzo dokładna i zawiera mnóstwo informacji. Tak naprawdę jest tutaj bardzo duża różnorodność zwierząt, co bardzo się chwali. O każdym z wymienionych gatunków została zawarta krótka notatka, ale można później doczytać o nich w Internecie, czy innych książkach ,,naukowych". Na końcu znajduje się słowniczek z trudniejszymi słowami, które mogą sprawić dzieciom trudność.

,,Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci"  to naprawdę bogato ilustrowana i nasycona wiedzą publikacja nie tylko dla najmłodszych. Sama z przyjemnością zajęłam się jej zgłębianiem, do czego i Was zachęcam.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.Książka bierze udział w wyzwaniu


6 komentarzy:

 1. Teraz tak wiele ciekawych książeczek dla dzieci powstaje, że aż ciężko się zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To na pewno książka warta uwagi zwłaszcza dla maluchów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się przyda taka encyklopedia. Cieszę się, że dzięki Tobie na nią natrafiłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dziecka uwielbiam takie książki. Do dzisiaj mam podobną, któą dostałam jeszcze w przedszkolu, z dzikimi zwierzętami. Ta również zapowiada się ciekawie, więc postaram się po nią sięgnąć ;)

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka encyklopedia musi być śliczna. Uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham wszelkie książki, atlasy i encyklopedie o naturze i o zwierzętach. Moja córcia na dzień dzisiejszy chce zostać weterynarzem ;), więc trafiłaś w jej zainteresowania w 10tkę.

  OdpowiedzUsuń